GÖZ HASTALIKLARI

Gözün beyaz ve etli kısmında meydana gelen kanlı ve ateşli şişlik ve benzeri şeylerle iltihaplanmalar olur. Toz, duman, aşırı sıcak veya bir darbenin sonucu gözde ağrılar olur.

Göz hastalıkları için faydalı bazı maddeler:

Tuzlu su, sürme gibi göze çekildiği zaman, gözde meydana gelen fazla eti giderir. Habis yaraların yayılmasını da önler. Sürme çekmek, göze faydalı olup, gözün görme gücünü kuvvetlendirir. Göz sinirlerini sağlamlaştırır, gözün sağlığını korur. İçine misk karıştırılarak yapılan sürmeler ise bilhassa yaşlı kimseler ve gözlerinde zayıflık olanlar için en iyi göz ilacıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Altın tozu, göz hastalıkları ile ilgili ilaçların içine katıldığı zaman, gözü parlatır ve görme duyusunu kuvvetlendirir. Göz hastalıklarının bir çoğuna karşı gayet iyi gelir. Bütün organları kuvvetlenilir. Zencefil yenilerek ve göze sürme gibi çekilmek suretiyle kullanılırsa, rutubetten meydana gelen göz kararmasına karşı faydalıdır.

Sabursuyu damlası, beyne ve göz sinirlerinde meydana gelen safralı artıkları temizler. Mantar suyu, İsfahan sürmesi ile karıştırılır ve bununla göze sürme çekilirse, en iyi göz ilacı olur. Göz kapaklarını güçlendirir, görme gücünü kuvvet ve keskinlik yönünden artırır, gözü gelecek hastalıklardan korur, göz nezlesini de giderir.

Akgünlük göz kararmasını giderir. Misk gözün beyazını parlatır ve rutubetini emir, gözdeki ve bütün organlardaki ağrı sızıyı dağıtır.

Sponsorlu Bağlantılar

Farekulağı otunu devamlı koklayan kimsenin gözlerine su inmez. Çivit tohumu ile sürme çekildiği zaman, göze inen suyu çözümler ve göze iyileştirir. Acımarul suyu ile göze sürme çekildiği zaman, gözdeki perdelenmeye karşı faydalıdır.

Kabak kabuğu, sıcak özellikli göz şişliklerine ve yine sıcak özellikli nikris ağrıların karşı faydalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kronik Günlük Baş Ağrısı
İdrar Yanmasının Bitkisel Tedavisi
Böbrek Taşı Tedavisi
Diz Yaralanması
Mantar Enfeksiyonları
Göz Ağrısı Nedenleri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.