GÖZ KREMİNİN DOĞRU ŞEKİLDE KULLANIMI Göz Kreminin Doğru Şekilde Kullanımı

Gözlerimiz yüzümüzün en belirgin özelliklerinden biridir. Gözlerin etrafındaki cilt ise en ince ve son derece hassas bölgelerden biridir. Yine yaşlanmanın ilk belirtileri de göz çevresinde oluşmaktadır.

Anti-aging göz serumlarından birini kullanarak göz çevresinde ortaya çıkan yaşlılık belirtilerini yok etmeniz mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar

Ancak öncelikle bu tür ürünlerin nasıl doğru kullanılabileceğini ve günlük cilt bakım rutinine nasıl dahil edilmesi gerektiğini bilmek gerekir.

 İhtiyacınız olacak şeyler;

  • Su
  • Hafif yüz temizleyicisi
  • Göz kremi
  • Pamuklu çubuk ya da göz maGöz Kremi Doğru Şekilde Nasıl Kullanılırkyaj aplikatörü

İŞTE ÖNEMLİ AŞAMALAR

**** İhtiyaçlarınıza cevap verebilecek bir tane göz kremi veya göz serumu edinin. En iyi sonuçları almak için kaliteli ürünler kullanın ve cildinizdeki sorunu hedefleyen etken maddeler içermesine dikkat ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

**** Krem veya serum fark etmez uygulamaya başlamandan önce yüzünüzü yıkayın ve cildinizin temiz olduğundan emin olun. Ciltteki kir, yağ ya da aşırı makyaj malzemesi alınacak sonuçların başarısını olumsuz etkileyebilir.

**** Göz kremini sürmek için az bir miktar kutusundan alıp uygulayın. Alacağınız kremin miktarı önemlidir. Az olursa yeterli etkiyi göstermez. Çok olursa da tamamıyla absorbe edilmeyebilir.

**** Krem ​​veya serumu pamuklu bir bez veya göz makyaj aplikatörü yardımıyla uygulayın. Dilerseniz yumuşak olduğu ve az kullanıldığı için yüzük parmağınızı da kullanabilirsiniz.

**** Masaj yaparak hafif şekilde uygulamaya gözaltlarından başlayıp elmacık kemiği ve sonrasında gözyaşı kanalının etraflarından devam edin. Burası burnunuza yakın bir alandır. Göz çevresine krem veya serumu nokta şeklinde bırakıp içerden dışa doğru uygulayın. Göz kremi veya serumu dairesel hareketlerle gözünüzün üst kapağı boyunca sürün.

Göz kapağının kendisine ve özellikle kırışma bölgesi olarak bilinen yan taraflara yoğunlaşmaya çalışın. Mevcut kırışıklık ve ince çizgilerin olduğu yerler gözden hafif uzak da olsalar oralara da uygulama yapınız.

**** Yumuşak dairesel hareketlerle nokta şeklinde krem bıraktığınız yerlerde göz kreminin cilt tarafından iyice emilmesini sağlayınız.

İpuçlarıGöz Kremi Nasıl Kullanılır

  • Göz kreminin cildiniz tarafından tamamen emilmesi için zamana ihtiyacı var. En iyi sonuçlar için, diğer kozmetik ürünlerini aynı bölgeye sürmeden önce en azından 15 dakika beklemeniz gerekir.
  • Göz kremlerinin ömrünü uzatmak ve etkinliğini korumak için buzdolabı gibi serin ve kuru bir yerde muhafaza ediniz.

Uyarılar

Göz kremi serumunu uygularken, göz çevresini çekme ya da ovuşturmaktan kaçının. Bu tür eylemler göz etrafındaki ince hassas deri için zararlıdır ve uzun vadeli hasarlara yol açabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Seboreik Dermatit
Göz Kreminin Doğru Şekilde Kullanımı
Salatalık Özlü Yüz Maskesi Nasıl Yapılır
Ellerinize Genç Görünüm Kazandırma
Septisemi (Kan Zehirlenmesi)
40′ lı Yaşlarda Yapılan Makyaj Hataları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.