GÖZ ALIN ŞEKİLLENDİRMEKgöz ve alın şekillendirmek

Kaş egzersizleri:

Her bir işaret parmağınızı kaşlarınızın üzerine konumlandırın daha sonra bir yandan kaşlarınızı kaldırmaya çalışırken diğer yandan parmaklarınızla nazikçe kaşlarınızı aşağı indirmeye çalışın. Bu şekilde 5 saniye boyunca tutun.

Sponsorlu Bağlantılar

Göz egzersizleri:

Yüz bölgesinde göz çevresindeki deri en ince ve hassas deridir.  Bu nedenle bu alandaki ciltte oluşan ince çizgi ve kırışıklıklar yaşlanmış izlenimini verebilir. Düzenli olarak yapacağınız yüz egzersizleri ile bu alanın daha pürüzsüz olması hedeflenir.

Göz egzersizi 1

Bu egzersizde başınızın her iki tarafında şakaklarınıza parmaklarınız ile basınç uygularken gözlerinizi hızlı bir şekilde açıp kapamaya çalışın. Bunu beş defa tekrarlayın.

Göz egzersizi 2

Dik bir pozisyonda gözleriniz kapalı ve rahatlamış bir vaziyette oturunuz. Tüm egzersiz zamanı boyunca gözleriniz kapalı olması olmakla birlikte, ilkin aşağı daha sonra mümkün olduğunca uzağa bakacak şekilde yukarı bakın.  Bunu 10 defa tekrarlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Göz egzersizi 3

Diğer egzersizde olduğu gibi dik bir vaziyette rahatlamış bir şekilde ancak bu sefer gözleriniz açık şekilde oturun. Kaşlarınızı göz kapaklarınızı yarı açık bir şekilde iken yukarıda tutun. Daha sonra göz kapaklarınızı irisi gözükünceye kadar mümkün olduğunca geniş açın açın.

Göz egzersizleri 4

Egzersize başlamadan önce gözleriniz açık şekilde karşıya bakarken oturur vaziyette olun. Bu şekilde oturuşunuz ve başınızın konumunu değiştirmeden aşağı ve yukarı bakın. 10 defa tekrarlayın. Sonra sağa sola bakın bunu da yine 10 defa tekrarlayın.

Alın egzersizleri

Alın bölgesi, özellikle de kaşların arasındaki bölgede kırışıklık ve ince çizgiler oluşması daha çok olmaktadır. Bu nedenle yapacağınız alın egzersizleri bu bölgedeki kırışıklıklar ve ince çizgilerin yumuşatılması için fayda sağlayacaktır.

Alın egzersizi 1

Bu egzersizde kaşlarınızı mümkün olduğunca gözlere doğru yakınlaştırmaya çalışırken aynı zamanda birbirine doğru da yakınlaştırınız. Ardından gözlerinizi mümkün olduğunca fazla açmaya çalışırken aynı zamanda kaşlarınızı da mümkün olduğunca yukarı kaldırmaya çalışın. Sonra dinlendirin. Egzersizi 5 defa tekrarlayın.

Alın egzersizi 2

Başınız yukarı tavana doğru bakar vaziyette yatağınızda uzanın. Daha sonra kaşlarınızı mümkün olduğunca yukarı kaldırmak için gözlerinizi de mümkün olduğunca geniş şekilde açın. Sonra dinlendiren ve egzersizi 10 defa tekrarlayın.

Dudak egzersizleri

Bu yüz egzersizi yaparken dudaklarınızın tam ortasında bir kalem tuttuğunuzu hayal edin. Dudaklarınızın arasına işaret parmağınızı alıp yavaşça geri çekin. Fakat dudaklarınızın yandığını hissedene kadar gerin.

Dudak ve yanak egzersizleri

Bu yüz egzersizleri dudaklarınızın yanı sıra yanak kaslarınızı güçlendirmek için de mükemmel fayda sağlar.

Egzersize başlamak için başparmağınızın ilk eklemini ağzınıza alın ve olabildiğince sert şekilde emin. Daha sonra beşe kadar sayıp yavaş yavaş bırakın. Egzersize 10 defa ile başlayın ve zamanla 30 a kadar çıkın.

Gerdan sarkmasını önlemek için yüz egzersizleri:

Özellikle çene altında yer alan gerdan ve gıdık olarak isimlendirilen cilt bölgesi sarkmaya daha meyillidir. Bu sarkmayı önlemek için yapacağınız egzersizleri etrafınızdakileri meraklandırmamak veya çocukları korkutmamak için tek başınıza iken yapmayı tercih edebilirsiniz.

Egzersiz yapmak için dudaklarınızı mümkün olduğunca dışarı doğru çıkarıp yaklaşık bir saniye tuttuktan sonra yine mümkün olduğunca geniş bir şekilde sırıtır vaziyette geri getirip açın. Bu şekilde 10 kez ile başlayıp kademeli olarak 30 defaya kadar egzersizi çıkarabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Flash Lambalı Epilasyon
Yağlı Cilde Ne İyi Gelir
Güzel Bir Cilt İçin
iğneli epilasyon
Ameliyatsız Burun Estetiği
Cilde Göre Özel Bakım
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.