GÖZALTI KIRIŞIKLIKLARINDAN NASIL KURTULABİLİRİMGözaltı Kırışıklıklarından Nasıl Kurtulabilirim

1. YÖNTEM

Kırışıklıkların kendisi herhangi bir şekilde tehlikeli veya ağrılı olmamasına rağmen yaşlılığı temsile etmesi bakımından istenmez. Kırışıklıklar arasında da en çok dikkat çekeni gözlerin altında oluşanlardır. Gözaltındaki kırışıklıkların görünümünü azaltmak istiyorsanız, doğal yöntemler, sert kimyasal peeling yöntemleri ya da tehlikeli Botox enjeksiyonları kullanabilirsiniz. Diğer öneriler:

Sponsorlu Bağlantılar

Antioksidan özelliği olan besinlerden yeterince tüketin ve düzenli olarak egzersiz yapmaya çalışın. Bunlar sadece serbest radikallerden zarar görmeyi engellemekle kalmaz cildin elastikiyetini koruyarak kırışıklıkları da önler.

Ünlük yaklaşık 8 ile 10 su bardağı su içiniz. Su, cildin nemli ve elastik kalmasını sağlar. Kuru cilt,gözün altında çizgi ve kırışıklıklara zemin hazırlar.

Alın Kırışıklıklarından Kurtulmak İçin 7 ÖneriGözaltı Kırışıklıkları Nasıl Geçer

Sponsorlu Bağlantılar

E vitamini kapsülünü sıkarak gözaltına sürünüz. E vitamini kollajen oluşturmak için çalışır ve doğal kırışıklıkların aralarını doldurur. E vitamini aynı zamanda önemli bir nemlendiricidir.

Bir kağıt havluyu yarısından ikiye ayırınız. Daha sonra her iki parçayı tam yağlı biraz sütün içinde ıslatınız. Yatmadan önce 10 ila 15 dakika boyunca bu kağıt havluları gözlerinizin üzerine yerleştirip bekletiniz. Sadece soğuk sütün kendisi gözaltı torbalarını azaltmaya yardımcı olmaz, sizin gözlerinin altında olabilecek herhangi bir çanta azaltmak, içerdiği doğal alfa hidroksil asitleri ölü deriyi soyarak daha az kırışık olan bir cilt sunacaktır.

Stres düzeyini azaltmaya çalışın. Stres erken yaşlanmaya neden olabildiği gibi gözlerinin altında kırışıklık oluşmasına da yol açar. Bu yüzden stresi kontrol altına almak için değişik alternatif faaliyetler, danışmanlık vs. denemek gerekir.

2. YÖNTEM

Panik yapmayınız. Patates püresini bir havlu ya da mendile koyarak gözlerin üzerinde bekletiniz. Bu yöntem cildi kurutabildiği için aynı zamanda bir nemlendirici de kullanmanız gerekebilir.

Limon İle Kimyasal Peeling

3. YÖNTEM

Bence güneşte çok fazla kalıyorsunuz ve diyetiniz düzenli değil. Çünkü 20’li yaşlarda ortaya çıkan kırışıklıkların nedenleri arasında güneşe fazlaca maruz kalmak, yüz ifadeleri ve sigara içilmesi gibi etkenler yer almaktadır. Ama endişelenmenize gerek yok. Sizin için faydalı olabilecek bazı ev bakım önerilerini yazıyorum:

 • Bir gün boyunca en az 8 ila 10 bardak su içiniz.
 • Her zaman sağlıklı bir diyet takip ediniz ve abur cuburdan kaçının.
 • Güneşte zorunlu olmadıkça fazla kalmayın.
 • Gözlerinizin üzerinde salatalık dilimleri bekletin.
 • En az 8 saat uyuyun.

Her Cilde Uygun Bal Yulaf Yüz Maskesi

4. YÖNTEMGözaltı Çizgilerinden Nasıl Kurtulabilirim

Kırışıklıkları yok etmeye yardımcı önerebileceğim bazı ev ilaçları şunlardır:

 • Papaya ya da limon suyu ile kırışıklıkların olduğu yerlere mesaj yapınız.
 • Doğal maddeler içeren bazı kırışıklık kremleri ile masaj yapın.
 • Bir tatlı kaşığı bala zencefil karıştırarak yemeniz, cildinizin parlaklığını arttıracak ve kırışıklık oluşumunu geciktirecektir.
 • Her gece uyumadan önce vücudun kırışıklık olan bölgelerine hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı ile hafifçe masaj yaparak sürünüz.

5. YÖNTEM

Gözaltı kırışıklıkları çocuk, genç ve yaşlılarda kadın erkek fark etmez yaygın görülen cilt kusurlarıdır. Göz kırışıklıkları, güneş, cilt bozukluğu, cilt hasarı ve yaşlılık gibi nedenlere bağlı olarak oluşur. Neyse ki bunları gidermek için kullanılan yöntemler çok pahalı sayılmaz ve bulunabilir ürünler veya bitkilerdir. Göz kırışıklıklarından kurtulmak için aşağıdaki ipuçlarını takip emeni öneririm: 

 • Daha sağlıklı bir cilt ve daha iyi bir hijyen için her sabah ve her gece yüzünüzü yıkayın. Aynı zamanda daha sağlıklı ve mükemmel bir cilt için düzenli olarak nemlendirme yapmak da önemlidir.
 • Etkisini hızlandırmak için bir multivitamin ile birlikte günde en az 10 su bardağı su tüketiniz. Suyun her bardak bir ons kadar tartmak gerekir. Eğer vücut yeterli hidrasyon seviyesine ulaşır ve besinler dengeli şekilde tüketilirse cilt sağlığınız korunacak, cilt hasarları ve kırışıklıklar azalmaya başlayacaktır.
 • Göz kırışıklıkları üzerine bir ananasın iç kısmını yerleştirin ve 30 dakika gibi bir süre bekletin. Meyvede “bromelain” vardır. Bromelain, göz kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltmada etkisi kanıtlanmış bir alfa-hyroxy asit türevidir.
 • Her gece yatmadan önce Hindistan cevizi veya zeytin yağından göz çevresine biraz sürüp masaj yapınız. Bu bitkilerdeki nem deriyi yeniler ve kırışıklıkların oluşumunu engeller.
 • Bitkisel ilaçları kendiniz evde yapamıyorsanız, bir kozmetikten kırışıklık kremi alarak düzenli olarak kullanabilirsiniz. İçerisinde nemlendirici ve beta hidroksi asitleri bulunan ürünlerden alınız. Hangi kremin sizin cilt tipinize uygun olup olmadığını doktorunuza danışabilirsiniz.
 • Dışarı çıktığınızda kaliteli bir güneş kremi sürmeyi de ihmal etmeyin. Güneşten gelen zararlı ışınlar ciltte kırışıklık ve yaşlanma için ilk uyarıcıdır.
 • Aşırı yüz ifadelerinden kaçının. Özellikle bazı yüz ifadeleri çok uzun süre yapıldığında kırışıklıklara neden olmaktadır.

Dudak Üstü Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Gözaltı Kırışıklıklarına Ne İyi Gelir

 • Diğer kozmetik ürünlerini alırken de, makyaj ürünleri gibi, güneş ışınlarından koruyucu özelliği olmasına dikkat ediniz. Bu şekilde cildi olası güneş hasarlarından korumuş olursunuz.
 • Alkol ve sigara varsa bırakmalısınız. Bu ikisinin özellikle de aşırı kullanımı, erken yaşlanmaya, ince çizgilere, kırışıklıklara ve diğer cilt bozukluklarına neden olduğu bilinmektedir.
 • Eyelasticity özelliği gösteren göz kremleri satın alınız. Göz kremleri arasında kırışıklıkların temizlenmesinde etkisi test edilmiş ve kanıtlanmıştır. Etikette tavsiye edildiği gibi uygulayınız ve zamanlarını atlamayınız. Eyelasticity; koyu halkaları, şişkinliği, kaz ayaklarını ve gülmeden kaynaklı çizgileri azaltmak için güvenli ve güçlü bir yoldur. Botox’ tan çok daha ucuz ve daha az müdahale içerir.

ÖNEMLİ!!!

 • Kırışıklık kremi almak istemiyorsanız, bir tane cilt gençleştirme kremi alabilirsiniz.
 • Suyun hiçbir miktarı, kırışıklıkları gidermez sadece cildinizin gençleşmesine yardımcı olur.
 • Botox yaptıracaksanız, profesyonel bir yerde yaptırdığınızdan emin olun.
 • Gözlerinizi çok şaşı çalışın; daha fazla kırışıklıklara neden olur.
 • Su sadece nemlendirir.
 • Etkili ve kaliteli bir kırışıklık kremi tercih ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Evde Doğal Nemlendirici Yapımı
Kadınlarda saç dökülmesi için doğal çözümler
Kırışıklık Oluşumu Nasıl Önlenir
AKNE/SİVİLCE İZLERİNDEN NASIL KURTULABİLİRİM
Kahverengi Lekeler
Yüz Cildimi Nasıl Yenileyebilirim?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.