GRANULOMA ANNULARE

Granulom anulare bir deri hastalığıdır. Deride küçük ve yükselen yumrular bulunmakta ve bunlar normal yada merkezi çökük şekilde olabilir. Granuloma annulare’nin nedeni bilinmemektedir. Kadınlarda daha sıklıkla karşılaşılmaktadır.

BELİRTİLERİ NELERDİR?

  • Sarımsı veya deri renginde yumrular
  • Ayak, bacak veya ellerde bir veya birkaç tane yuvarlar yumrular

Granuloma annulare belirtileri diğer cilt hastalıklarının belirtilerine benzeyebilir. Her zaman doğru bir tanı için doktorunuza danışın.

Sponsorlu Bağlantılar

NASIL TEŞHİS EDİLİR?

Granuloma annulare teşhisi ilgili alandan küçük bir parça alınması (biyopsi) ve bunun incelenmesi ile yapılır.

TEDAVİ

Granuloma annulare için özel tedavi hekiminiz tarafından belirlenecektir. Ama genellikle özel bir durum yoksa genellikle kendiliğinden geçer. Hastalık genelde herhangi bir hastalığa neden olmaz. Tedavide kortikosteroid tedavisi (krem, bant veya enjeksiyon) kullanılır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Boğaz Ağrısı
Koldaki Uyuşmaya Hangi Belirtiler Eşlik Eder?
Sarılık
Diz Şişmesi
Böbrek taşı sebepleri
Ayak Terlemesine Bitkisel Çözüm
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.