GRİBE NE İYİ GELİR gribe ne iyi gelir

Vücudumuzun sağlığını koruyabilmesi için bitkiler ve meyveler vazgeçilmez birer besin kaynağıdır. İçerdikleri vitamin ve mineraller sayesinde yaşamımız boyunca beslenme programımızda bir şekilde yer alması gerekir. Özellikle günümüzde alternatif tıp teknikleri arasında şifalı bitkilerin yeri giderek artmaktadır. Eskiden grip gibi hastalıklarda bir sürü ilaç kullanılırken artık çeşitli şifalı bitkiler sayesinde kişiler bu rahatsızlıklardan tamamen doğal yöntemlerle kurtulabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Gribe İyi Gelen Şifalı Bitkiler ve Besinler Nelerdir?

1 – Ekinezya : Ekinezya bitkisi gribi tedavi etmekte kullanılan en yaygın bitkidir. İçerisinde bulundurduğu bir takım maddeler sayesinde vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir ve grip karşısında daha güçlü bir şekilde savunma kalkanı oluşturmaya yardımcı olur. Ekinezya sadece kişi grip olduğunda değil daha önceden de kış mevsiminde hastalıklardan koruyucu özelliğinden dolayı tüketilebilir. İçerisinde bol miktarda bulunan hiyalüronidaz maddesi sayesinde vücudun hastalıklara karşı koruyucu enzim salgılamasına yardımcı olan ekinezya ayrıca vücutta meydana gelebilecek tümör oluşumlarının önüne geçmek içinde oldukça faydalıdır.

grip nasıl geçer2 – Mürver Ağacı Meyvesi : Aktarlardan kolaylıkla temin edebileceğiniz mürver ağacı meyvesi, grip başta olmak üzere kışın ortaya çıkan bütün soğuk algınlıklarına karşı oldukça etkili bir bitkidir. Eczanelerden temin ettiğiniz grip tedavisinde kullanılan şurupların içerisinde bu bitki yer almaktadır. İçerisinde bulunan viburnik asitler sayesinde solunum yollarında tahribat yaratmış olan virüslerin temizlenmesini ve vücudun bu virüslerin salgılamış olduğu zehirlerden arınmasına yardımcı olmaktadır. Yüksek vücut ısısını normale çevirmesi, kanı temizlemesi ve hücrelerden mikropların atılmasını sağlaması bilinen diğer özellikleridir. Grip olan kişi mürver ağacı meyvesinden çay demleyerek içerisine nane ilave ederek kendisini rahatlatabilir. Özellikle gece rahat bir uyku uyumak için bu oldukça önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

3 – Zencefil : Çok eski yıllardan beri zencefilin oldukça faydalı bir bitki olduğu bilinmektedir. Günümüzden binlerce yıl önce bile en ilkel kabileler hasta olduklarında zencefil bitkisinin mucizevi faydalarından yararlanmışlardır. Mide bulantısı ve sindirim rahatsızlıkları gibi problemlere oldukça iyi gelen zencefil ayrıca grip tedavisinde de oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kişinin bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağladığı gibi iltihap engelleyici özelliğe de sahiptir. Gripte zencefilin çubuk tarçınla birlikte yaklaşık yarım saat kadar kaynatılıp tüketilmesi oldukça yararlı olacaktır.

4 – Hindi : Ülkemizde yeni yeni tüketilmeye başlayan hindi eti diğer et türleriyle hemen hemen aynı besin değerlerine sahiptir. Fiyatının daha makul olması sebebiyle tercih edilen hindi tam anlamıyla bir protein kaynağıdır. Bu yüzden gribin neden olabileceği kırgınlığı üzerinizden atmanıza yardımcı olan hindi aynı zamanda bağışıklık sisteminizede katkıda bulunur. İçerisine hindi eti ve sebze koyacağınız bir sandviç hazırlamanız gripten kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

zencefil için grip5 – Sarımsak : İçerdiği anti bakteriyel maddeler sayesinde vücudun kaybettiği enerjisini geri kazanmasına yardımcı olan sarımsak özellikle grip ve soğuk algınlığı dönemlerinde bol bol tüketilmesi gereken bir besindir. Tek başına tüketebileceğiniz gibi yemeklerin içerisinde koyarak da hem lezzet vermesini sağlayabilir hem de sağlığınıza doping etkisi yaratmış olursunuz.

6- Muz : Sindirimi son derece kolay meyvelerden birisi olan muz, gripte kişinin iştahının kapalı olmasından dolayı başvuracağı bir meyvedir. Grip ve soğuk algınlığı döneminde kişi ağır yemekler yemek istemeyeceğinden dolayı muz gibi hafif besinleri tüketebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kırışıklıklar İçin Ev İlaçları Ve Ucuz Yöntemler
Diyet Değişikliği İle Jet Lag Nasıl Engellenir
Fetişizm Fetisizm Fetisistler
Parmak Boğumlarım Ağrıyor
Çinko Zehirlenmesi Belirtileri ve Tedavisi
Magnezyum İçeren Yiyecekler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.