GÜÇLÜ OLMAK MI İSTİYORSUNUZ? SADECE KENDİNİZİ FARKEDİN!

Siz de başı dik, kendinden emin ve güçlü olabilmek istiyorsunuz değil mi? Karşınıza çıkan her zorluğu tek başına aşabilecek kudrete sahip olmayı, kendi ayaklarının üzerinde durabilen bir birey olmayı arzuluyorsunuz. İstediğiniz her şeyi elde edebilirsiniz! Kurallar oldukça basit: Fark et, düzelt ve kontrol et!

Nasıl mı yapacaksınız? Size sunacağımız önerilere göz atın ve öğrenin.

1- Yaşam karşınıza bazen en olmadık şeyleri çıkartabilir. Başarısızlığa uğrayabilirsiniz ve kendiniz kaybolmuş gibi hissedebilirsiniz. Bu tür durumlarda asla ümitsizliğe kapılmayın. Kendinize olan güveninizi yitirmeyin ve beyninizi kontrolsuz bırakmayın. Beyni tıpkı bir bilgisayar gibi düşünün, siz hangi tuşa basarsanız ekranda o gözükür. Aklınızı olumsuz fikirlerin istila etmesine müsaade etmeyin. Daima olumsuzlardan uzaklaşarak olumlu limanlara yelken açın.

Sponsorlu Bağlantılar

2- Arkadaşlarınıza dikkat edin. Sizi kıskanan insanların farkına varın ve onlarla iletişimi tamamen koparmadan yüzeyselleştirin. Başarılarınızı sorgulayan, sürekli neyi nasıl elde ettiğinizi merak eden insanlardan uzak durun. En önemlisi de sırlarınız kendinize saklayın. Çevrenizle fazla paylaşmayın. Böylelikle sizi kıskanan insanların eline koz vermemiş olursunuz.

3- Çevrenize karşı anlayış ve hoşgörü sinyalleri yayın. Çünkü sizin de bildiğiniz ama aktif hale geçiremediğiniz gibi her fikir saygıyı hak eder. Farklı fikirlere saygıda kusur etmeyin. Herkesle bir olamazsınız ama en saçma fikirleri bile saygıyla dinlemeniz sizi herkesten bir adım öne geçirir.

Sponsorlu Bağlantılar

4- Başkalarına şirin gözükmek ve göze girmek için kendi görüş ve kararlarınızdan ödün vermeyin. Kararlı davranışlarınız sizin karakterinizin sağlamlığını gösterir. Dikkat etmeniz gerekense kararlılıkla inatçılığı birbirine karıştırmamanız gerektiği.

5- Yakın çevrenizden biriyle flört etmeyin, özelliklede iş arkadaşlarınızdan biriyle. Bu durum sizi güçsüz gösterebilir. Oysa yakın çevreniz tarafından beğenilmeniz ve size sunulan teklifleri reddetmeniz kendinize olan güveninizi arttırır. Mümkün olduğunca reddedin.

6- Genel açılardan elinizden geldiği kadar farklı olmaya çalışın. Sürekli birilerine benzemeye çalışmayın. Kendinize özgü bir şeyler var edin. Bu sizi fark ettirir.

7- Eksiklerinizi kapatın. Özellikle de teknolojik alanda bilmediklerinizi elinizden geldiğince öğrenmeye çalışın. Mesela bilgisayar gibi sürekli ihtiyaç duyulan bir teknolojik aracı iyi kullanmaya çalışın.

8- Eş seçiminizi genel anlamda güçlü olandan yana yapın.Yanınızda bulundurduğunuz insan nasılsa sizde öyle görünürsünüz. Mantıklı davranışlar sergileyen ve duygularını kontrol edebilecek güce sahip insanları seçin.

9- Dış görünüşünüze mümkün olduğunca dikkat edin. Günlük yaşantınızda ki saçınızdan ayakkabınıza kadar tercih ettiğiniz her şey önem taşır. Özellikle iş yerinde kullandığınız kıyafetleriniz çok önemli. Abartıdan kesinlikle uzak durun. Dikkat çekmek için kendinizi basitleştirmeyin. Her şeyinizle kaliteli bir görünüm sunun. 

10-Spor yapmaya çalışın bu hem sizin dış görünüşünüze hem de sağlığınıza olumlu bir şekilde yansıyacaktır. Özellikle rekabetçi bir sporla ilgilenmeye çalışın. Bu size iş yerinizde de rekabetçi bir ruh elde ettirir. Ve sizi başarının peşinden götürür.

11- Kusursuz olmaya çalışmayın. Bu sadece sizi yıpratır. Kusurlarınızı tespit ederek farkında olun. Ve olabildiğince kendinizi düzeltmeye çalışın. Düzeltemediklerinizle sadece ve sadece barışın. Değiştirmesi elinizde olmayan şeylerle savaşmayın.

12- Çevrenizdekilere yardımcı olmaya çalışın. Arkadaşlarınızın maddi ve manevi sorunlarında yanında olmaya çalışın. Elinizden gelen yardımı esirgemeyin. Bu sayede çevreniz size hep sevgi ve minnetle bakacaktır.

13- Bulunduğunuz ortamlarda pozitif davranarak sevilen biri olun. Hoşlanmadığınız insanlara karşı bir mesafeniz olsun fakat yineden sevecen olmaya çalışın. Bu sayede çevreniz genişler, bu durumda sizi güvenli ve güçlü kılar.

14- Kendinizi iyi ifade etmeye çalışın. Çünkü kimse sizin aklınızı okuyamaz. Sizi sizden daha iyi kimse tanıyamaz. Hakkınızda ne kadar çok şey bilinirse bilinsin kendiniz için en doğru kararı yine kendiniz alabilirsiniz. İnsanlara aldığınız kararları ve bunların savunmalarını iyi anlatmaya çalışın.

15- Bol bol kitap okuyun. Kitap okumaya hiçbir zaman ara vermeyin. Ve asla geç kaldığınızı düşünmeyin. Kitap okumaya her yaşta başlanılabilir. Ve okuduğunuz her şey sizin zihinsel faaliyetlerinizi çalıştırır. Kendinizi iyi ifade edebilmenizi sağlar. Yani kitaplar sizi hem sözel hem de zihinsel anlamda daima ilerletir. Mümkün kılabilirseniz deneme türünde okumanız çok daha fayda sağlayacaktır.

16-Sinirlerinize hakim olun. Kendinizi çoğunlukla kontrol altında tutun. Bazı olaylar gerginleşmenize sebep olabilir ve objektif bakışınızı bulanıklaştırabilir. Bu tip durumlarda ipleri elinizden bırakmayın. Elde edeceğiniz sonuç, sizi düşman kazanmaktan koruyacaktır. Size dair durumlarda hemen karar vermekten kaçının. Bırakın sinirleriniz biraz yerine otursun, tepkinizi sakin olabildiğinizde verin.

“UÇURTMALAR RÜZGAR KUVVETİYLE DEĞİL, BU KUVVETE KARŞI UÇTUKLARI İÇİN YÜKSELİRLER.”

WİLLİAM CHURCHİLL

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Doğum Sonrası (Postpartum) Depresyon
Anne Baba Tutumu ve Benlik Gelişimi
Güçlü Olmak mı İstiyorsunuz? Sadece Kendinizi Fark Edin!
Çarpıntı ve Diğer Belirtileri
TATİLDE STRESİ AZALTMANIN 5 YOLU
Öfkemizi Nasıl Yenebiliriz
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.