Gün İçerisinde Öğünlerinizi Zaman Aralığında Tüketin

Gün içerisinde tükettiğiniz her öğünü yarım saatlik bir dilim içerisinde tüketmeye özen gösterin. Bu alışkanlığı kazanmak ve yaşam boyunca kullanmak herhangi bir diyet yapmadan zayıflamanın altın kuralıdır. Küçük çatal kullanarak küçük porsiyonlar şeklinde yemeğin lezzetine vararak yavaş yavaş yediğiniz taktirde vücutta salgılanan ve beyne gitmesi gereken hormonlar uyarılacak ve ortaya tokluk hissi çıkacaktır. Hızlı yemek yediğiniz zaman bu tokluk sinyalleri beyne gidene kadar siz yemeye devam edersiniz ve doysanız bile henüz beyin bunu algılamadığı için size herhangi bir uyarıda bulunmaz. Bu da daha fazla besin tüketmenize ve daha fazla kilo almanıza neden olan önemli bir faktördür.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Çikolata'dan Sonra Deri Kabarcığı Olur Mu?
Ton Balığındaki Civanın Yan Etkileri
Göbek Yağını Azaltmak İçin Tuzu Azaltın
iştah kesiciler
Pırasanın faydaları nelerdir
Beyin ve Vücut Sağlığı İçin Doğru Beslenme
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.