GÜNDE BİR ALMA DOKTORDAN UZAK TUTAR!!!

Evet! Yanlış okumadınız. Günde bir elma gerçekten çoğu hastalığın uzak tutulmasını sağlıyor.

Oxford Üniversitesi’nde yeni bir çalışmanın sonucuna göre günlük olarak tüketilen bir elma, kardiyovasküler hastalıkların azaltılması yönünden tıpkı bir koruyucu hekimlik hizmeti veriyor. Elma hem ucuz, hem kolay ulaşılabilir ve hem de kolayca tüketilebilir olması bir avantajdır. 

Günümüzde hemen hemen her taşın altından kalp ve damarlara bağlı bozukluklar ortaya çıkıyor. Bir yerde, damar sağlığı demek organ sağlığı demek, organ sağlığı ise genel sağlık anlamına geliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bugün, düzenli egzersiz ve beslenme gibi sağlıklı yaşam tarzı seçimleri, kardiyovasküler hastalık riskini daha da düşürme amacı ile atılan doğru adımlardır. Günümüzde birçok doktor kolesterolü düşürme amacı ile statin adı verilen bir sınıf ilaç reçete ederler. Bu ilaç ateroskleroz adı verilen damar sertliğine karşı koruma sağlar yada arterleri kalınlaştırır. Önceki çalışmalarda, bu ilaçlar ile vasküler mortalitenin (damar ölümü) genel olarak azalması arasında net bir ilişki bulunmuştu.

British Medical Journal’ da yayınlanan yürütülen bir çalışmada, günde tüketilen bir elmanın statinler gibi gerçekten benzer bir koruyucu etkiye sahip olmadığı araştırıldı. Elma, statinler ve sağlık arasındaki bağlantıyı değerlendirirken önceki çalışmaların sonuçlarına da bakıldı.

Sponsorlu Bağlantılar

Çilek Yemeniz İçin 10 Neden

Elde edilen sonuçlara göre, çoğu yetişkin günde 1 adet statin verilen 17,6 milyon kişiden, kardiyovasküler ölümlerin mevcut sayısını 9400 kadar azaltacağı bulundu. Benzer şekilde, 50 yaş üstü her bir kişiye günde bir verildiğinde ise 8.500 insanın kardiyovasküler hastalıktan ölümü engelleyebildiği tespit edildi.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Göz Otu
KARPUZ KADAR ÇEKİRDEĞİ DE FAYDALI
GİNKGO
Zerdeçal Nedir? Yararları Nelerdir?
Isırgan Otu Kapsülü
Anason
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.