GÜNE ZİNDE BAŞLAMANIN YOLU YOGAGüne Zinde Başlamanın Yolu YOGA

Yoganın Faydaları

Yoganın amacı hem zihin hem de bedende güç, farkındalık ve uyum yaratmaktır.

Yoganın 100’den fazla farklı türü olmakla birlikte çoğunda tipik olarak nefes egzersizleri, meditasyon ve farklı kas guruplarında germe ve esneklik sağlayan duruş şekilleri yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Fiziksel Faydaları

Uzmanlara göre yogadaki rahatlama teknikleri alt sırt ağrısı, artrit, baş ağrısı ve karpal tünel sendromu gibi kronik ağrıları azaltmaktadır. Yoga aynı zamanda kan basıncını düşürmekte ve uykusuzluk problemlerine de iyi gelmektedir.

Yoganın diğer fiziksel faydaları şunlardır:

  • Daha fazla esneklik
  • Artan kas gücü ve tonu
  • Solunumda iyileşme, enerji ve canlılık
  • Dengeli bir metabolizma
  • Kilo verme
  • Kardiyo ve dolaşım sağlığı
  • Atletik performans
  • Yaralanmalardan korumak

Zihinsel Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Yoganın fiziksel yararlarının yanı sıra en iyi faydalarından biri de hem beden hem de zihin sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olan stresin yönetilmesine yardımcı olmasıdır. Stres sırt veya boyun ağrısı, uyku problemleri, baş ağrısı, uyuşturucu bağımlılığı ve konsantrasyon yetersizliği de dahil olmak üzere pek çok açıdan belirti verebilir. İşte yoga stresle başa çıkma becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlar ve yaşama karşı daha olumlu bir yaklaşım kazandırır.

Yoganın meditasyon ve nefes egzersizleri ile birleşmesi kişinin zihinsel rahatlığının arttırılmasına yardımcı olabilir. Düzenli yoga, zihinsel berraklık ve sakinlik yaratır, vücut farkındalığını artırır, kronik stres şikayetlerini rahatlatır, dikkati arttırır ve konsantrasyonu keskinleştirir. Yoganın üstyapı ve öz-farkındalık yönü özellikle yararlıdır. Çünkü fiziksel problemlerin erken tespiti ile erken önleyici eylemlere imkân sağlar.

İster patates torbası gibi hantal bir vücudunuz olsun isterse de atletik bir vücudunuz olsun fark etmez, yoganın birçok farklı türü olduğu için herkese uygun bir türü mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kalıp Kalıp Çıkan Ev Yoğurdu Nasıl Yapılır?
Soğan diyip geçmeyin
Sırt Ağrıları
Boyun Tutulması Nasıl Giderilir?
Kasık Kılları Nasıl Alınır
Zayıflamak İçin 10 Kural
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.