GÜNEŞ KREMİ NASIL UYGULANIRGüneş Kremi Nasıl Uygulanır

#### Kremlerin son kullanma tarihlerine dikkat ediniz. Bazılarının kullanılma süresi 3 yıl iken bazılarının ise bir yıl olmaktadır. Bu nedenle açıldıktan sonra ne kadar ömrü olduğunu bilin ve tarihi geçmişse kullanmayın, atın.

Sponsorlu Bağlantılar

  • Eğer satın aldığınızda ürünün üzerinde herhangi bir son kullanma tarihi yoksa paketin üzerine siz kullanmaya başladığınız tarihi not edin. Bu şekilde ne kadar süredir kullandığınızı bileceksiniz.
  • Kremde renk değişiklikleri, kuruma veya kıvamında değişiklikler olması da kullanım süresinin dolduğuna işaret eder.

#### Güneşe çıkmadan önce sürün. Bu süre yaklaşık 20-30 dakikadır. Kremin içindeki kimyasalların cilde geçmesi zaman aldığı için dışarı çıkmadan önce kullanılması gerekir. Dudaklar için kullanılan güneş kremleri içinse bu süre 45-60 dakika olmaktadır.

#### Yeterli miktarda kullandığınızdan emin olun. Güneş kremi kullanımından karşılaşılan hatalardan birisi de yetersiz kullanımıdır.

  • Krem veya jeli avucunuza sıktıktan sonra cildinize uygulayın. Masaj yaparak ve dairesel hareketlerle cildiniz üzerinde beyazlık kalmayana kadar yedirin.
  • Sprey olanını kullanırken dik tutarak püskürtün, solumayın ve özellikle çocuklardan uzak tutun.

#### Güneş kremini sadece yüzünüze uygulamayın. Güneş ışınlarına maruz kalabilecek kulaklar, boyun, ayak ve eller gibi diğer cilt bölgelerine de uygulayın.

Sponsorlu Bağlantılar

  • Eğer sırt bölgeleriniz de güneş görecekse bu alanlara uygulamanız zor olacağından yardım isteyiniz.
  • İnce giysiler genellikle güneşten yeterince koruma sağlamaz. Örneğin beyaz bir tişört yaklaşık 7 SPF değerinde koruma sağlar.Güneş Kremi Nasıl Sürülür

#### Yüzünüze yeterli miktarda uygulayın. Yüz bölgesi cildimizin en hassas ve görünen bölgelerinden birisi olduğu için özellikle dikkat etmek gerekir. Ayrıca çoğu cilt kanseri vakaları da yüz bölgesinde ortaya çıkmaktadır. Bazı losyon ve kozmetik ürünlerinin içinde de güneş koruyucu özellikler bulunur. Ancak 20 dakikadan fazla dışarıda kalacaksanız güneş kremi sürmeniz daha güvenilir olacaktır.

  • Birçok yüz güneş koruyucu ürünler krem ​​veya losyon şeklinde üretilmektedir. Eğer sprey olanını kullanacaksanız, önce elinize sıkın ondan sonra yüzünüze uygulayın. Yine de eğer mümkünse sprey olanların yüzde kullanılmaması önerilir.
  • Dudaklarınızda SPF değeri en az 15 olan bir dudak kremi kullanın.
  • Eğer kafanızda kellik varsa ya da saçlarınız seyrek ise kafanıza da güneş kremi sürmeniz gerektiğiniz unutmayın. Ayrıca bir şapka giyerek de kafanızı güneşin zararlı ışınlarından koruyabilirsiniz.

#### Her 15-30 dakika aralıklarla yeniden uygulama yapınız. Çalışmalar güneşe çıktıktan yaklaşık 15-30 dakika sonra keremin yeniden uygulanması, 2 saat bekleyen kreme göre daha koruyucu etki göstermiştir.

  • İlk tekrar uygulamayı yaptıktan sonra diğer uygulamaları yine 2 saatte bir ya da belirtildiği şekilde yapınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gripten Nasıl Kurtulurum Ne İyi Gelir
Yanmış Tencere ve Tavalara Çözüm
Eldeki Soğan Kokusundan Kurtulmak için
Böreklerin İyi Kızarması İçin
Bakliyatları Nasıl Muhafaza Etmeli?
Kendi El ve Ayak Kreminizi Nasıl Yapabilirsiniz
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.