GÜVENLİ ŞEKİLDE NASIL KİLO VERİLİRGüvenli Şekilde Nasıl Kilo Verilir

Günümüzde diyet merkezleri oldukça hızlı bir şekilde artmıştır. Uygulayacağınız diyetlerle kısa sürede kilo verebilir ve daha fit bir görünüme kavuşabilirsiniz. Önemli olan kontrollü ve sağlıklı bir şekilde kilo vermektir. Bunu uzman bir diyetisyen kontrolünde yapabilir veya aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

YÖNTEM: Yemek Yeme Alışkanlıklarınızı Gözden Geçirin

 1. Başlangıç olarak nasıl beslendiğinizi gözden geçirin. Mümkün olduğunca sağlıklı besinleri mi tüketiyorsunuz yoksa sağlıksız atıştırmalıklarla mı besleniyorsunuz? Haftanın kaç günü dışarıda yemek yiyorsunuz? İşlenmiş ve dondurulmuş gıdaları mı tercih ediyorsunuz yoksa çoğunlukla evde hazırlanmış yemekleri mi? Bu faktörler diyetinizi ve kilo verme çabalarınızı büyük ölçüde etkiler.
 2. Tükettiğiniz porsiyonların büyüklüğünü gözden geçirin. Vücudunuzun gereksinim duyduğu miktardan daha fazla tüketiyor olabilirsiniz. Bol miktarda salata tüketmek kilo vermek için ideal bir yoldur ancak fazlası amacınızın dışına sapmanıza neden olur.
 3. Sağlıklı aperatiflerle beslenin. Diyetinizdeki aperatif yiyecekler açlığınızı gidermek için mi yoksa sadece keyif almak için mi var? Besin değeri yüksek olan sağlıklı aperatif yiyecekler gün boyu sizi tok tutarak kilo vermenize yardımcı olur.
 4. Gün içerisinde abur cubur yemeğe en çok ihtiyaç duydunuz saati tespit edin. Gece televizyon karşısında otururken mi yoksa araba kullanırken mi abur cubur yemek için can atıyorsunuz? Zayıf noktalarınızı tespit ederek önlem almalı ve daha sağlıklı yiyeceklerle beslenmelisiniz.

2. YÖNTEM: Yemeklerinizi Akıllıca Planlayın

Sponsorlu Bağlantılar

 1. Haftalık çalışma programınızı gözden geçirerek işe başlayabilirsiniz. Haftanın bazı günleri daha yoğun çalışıyor olabilirsiniz. Yoğun çalıştığınız günleri planlayarak pratik ve sağlıklı olan yemekleri hazırlayabilirsiniz.
 2. Yemek tariflerindeki malzemeleri kendinize göre daha sağlıklı olan alternatiflerle değiştirebilirsiniz. Örneğin tam yağlı beyaz peynir yerine daha az yağlı beyaz peynir kullanarak da lezzetli yemekler yapmanız mümkün.
 3. Daha kolay ve daha lezzetli pratik yemek tarifleri için internetten yardım alabilirsiniz. İnternetteki birçok sitede diyetinize uygun yemek tariflerini kolayca bulabilirsiniz.
 4. Hafta boyunca ihtiyaç duyacağınız pratik yemek tarifleri ve malzemeler elinizin altında olsun. Pratik, besleyici, sağlıklı aperatif yiyecekleri ve sağlıklı atıştırmalıkları diyetinize dahil edin.
 5. Yemeklerde kullanacağınız malzemeleri iki katı miktarda hazırlayın ve yarısını bir sonraki yemekte kullanmak için derin dondurucuya atın. Böylece daha pratik olur ve zamandan tasarruf ederek yiyeceklerinizi hazırlayabilirsiniz.
 6. Alışverişlerinizi sürekli aynı marketten yapmak yerine farklı yerlerden yapmayı deneyin. Böylece yeni ve alışık olmadığınız yiyecekleri keşfetmiş olursunuz.

3. YÖNTEM: Hareket Edin

 1. Kilo verme programınıza sporu dâhil edin. Günlük rutin hayatınıza fiziksel aktiviteyi ekleyerek kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz. Fiziksel aktiviteler kilo vermenin yanı sıra psikolojik olarak da sizi rahatlatacaktır. Böylece sürekli olarak ne yediğinizi düşünmeden daha hızlı ve etkili şekilde kilo vermeniz mümkün olur. Kilo almamak ve formda kalmak için en iyi yol egzersiz yapmak ve kalori yakmaktır.
 • Bir fitness merkezine kayıt olun.Güvenli Şekilde Kilo Verme Yöntemleri
 • Ağırlık kaldırmayı deneyin.
 • Tempolu yürüyüş yapın veya koşun.
 1. Egzersiz yapmayı eğlenceli hale getirin. Spor salonuna gitmek sizi mutlu etmiyorsa alternatif yolları deneyin. Dans dersleri alabilir veya takım sporlarına katılabilirsiniz. Böylece hem daha keyifli şekilde spor yapmış olursunuz hem de kalorilerinizden kurtulursunuz.
 2. Yaptığınız egzersizlerin etkili olması için çok zor hareketler içermesi gerekmez. Bir gezintiye çıkabilir veya bisiklet sürebilirsiniz. Yapacağınız her hareket ideal kiloda kalmanız ve kas gelişiminiz için faydalı olacaktır.
 3. Aşırı spor yapmaktan kaçının. Kendinizi gereğinden fazla zorlamak enerji eksikliği, yaralanmalar ve huysuzluk gibi istenmeyen yan etkilere sebep olabilir. Ayrıca bağışıklık sisteminiz bozulabilir veya daha fazla yemek yemeğe ihtiyaç duyarsınız. İştahınızın çok fazla olması sağlıksız abur cubur tüketmenize sebep olur ve kontrolsüz şekilde kalori alırsınız.

4. YÖNTEM: Modern Diyetlerden Uzak Durun

1. İlaç diyetleri ve sağlıksız karışımlardan uzak durun. Bu yöntemler size geçici bir süre için kilo verdirir. Amacınız hayat boyu sağlıklı kiloda kalmak ve sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmek olsun. Yaptığınız sağlıksız diyetler size hızlı şekilde kilo verdirir fakat bıraktığınız anda verilen kilolar geri gelir. Bu nedenle sağlıklı beslenmeyi yaşam felsefesi haline getirin.

2. Doktorunuzun tavsiye etmediği arındırıcı karışımlardan ve detoks yöntemlerinden uzak durun. Günün büyük bir kısmında aç kalmanızı gerektiren diyetlerden kaçının. Vücudunuzun sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için gün boyunca enerjiye ihtiyacı vardır. Sağlıklı besin enerji demektir. Kilo vermek uğruna aç kalmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Greyfurt Diyeti
Kışın Nasıl Kilo Verilir?
şeker bağımlıları için diyet
metabolic balance diyeti
Normal Bir Diyet Nasıl Olmalıdır
Ceyda Düvenci Plazma Diyeti
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.