Sponsorlu Bağlantılar

PÜRÜZSÜZ BACAKLAR İÇİN GÜNLÜK BAKIM
Pürüzsüz ve güzel bacaklara sahip olabilmek için yapılması gereken temel maddeler vardır. Bunun en başında bacak tüylerinin alınması, uygun nemlendirme, doğru diyet ve spor gelmektedir. Lakin bunların yanında
güzel bacaklara sahip olmak için günlük bir bakım da uygulayabilirsiniz. Günlük bakım kendinize az bir zaman ayırarak umduğunuz bacaklara sahip olabilmenin kapılarını aralayacak. 

1-BACAKLARINIZI FIRÇALAYIN: Sabah kalktığınızda bacaklara uygulanacak ilk bakım o bölgenin kan dolaşımını artırmaya yönelik hareketlerin yapılmasıdır ki bunun en başında bacakların fırçalanması gelir. Evet! Yanlış okumadınız. Bacaklarınızı yumuşak uygun ve orta sertlikte bir fırça ile  fırçalayacaksınız. Ön bacak, arka bacak, popo bölümü ve alt bacak yaklaşık 10 dakika kadar fırçalanmalıdır. Fırçalama bacaklardaki kan dolaşımını artırır ve kan dolaşımının artması cildin daha iyi beslenmesini sağlar. Bu da bacaklarınızın pürüzsüz olmasına katkı sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

2-EGZERSİZ: Bacaklardaki kan dolaşımını artırmanın diğer bir yolu da egzersizdir. Bacaklarınızı fazla zorlamadan bacak kaslarınızı çalıştıran sporlar(bisiklet, yürüyüş, yüzme) bacak güzellinizle doğru orantılıdır. Egzersizde aşırıya kaçmamalısınız. Aşırı egzersiz bacakların aşırı gelişimini sağlayarak istenmeyen görüntüler oluşumuna yol açar.

3- DUŞ ALIN: Duş alınması da bacak güzelliği ve pürüzsüzlüğü için önemli bir faktördür ve sıradan bir şekilde yapılmamalıdır. Duş alımı şu şekilde olmalıdır. Öncelikle bacaklar için hafif sıcak su ve ardından da soğuk su devam edilmelidir. Bu durum, bacaklardaki mevcut kan dolaşımını artıracak ve bu da bacak güzelliğinize güzellik katacaktır.

4- DOĞAL BAKIM ÜRÜNLERİ: Dördüncü olarak ise pürüzsüz bacaklar elde etmek için kullanılacak olan ürünler gelir. Günlük olarak uygulayabileceğiniz masaj yağları yada bitkisel olarak kullanılan zeytin yağı, jojoba yağı gibi yağlar da günlük bakımın ayrılmaz parçalarıdır. Bunların seçiminde içinde petrokimya atığı olan kozmetik ürünler tercih edilmemelidir. Bu kozmetikler bacaklardaki gözeneklerden girerek bacaklara fayda yerine zarar vermektedirler.

Eğer, mutlaka bir ürün kullanmanız gerekiyorsa ki biz bunu tavsiye ediyoruz, tam saf bitkilerden üretilmiş yağlar kullanılmalıdır.  Zeytin yağı yada badem yapının içine birkaç damla damlatılmış lavanta yağı ile bacaklara yapılacak olan masaj sağlıklı bir bacak teni, dolayısı ile bu da güzel- pürüzsüz görünen bacaklar anlamına gelmektedir. Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıdan Sağlık Yorumları
meliş
23 Ocak 2014

16 yaşındayım. 5. sınıftan beri kalça-basen ve baldırlarımda beyaz renkte, uzun bir çizgi halinde çatlaklar bulunuyor.yıllardır bunlarla ilgili sorun yaşıyorum. bugüne kadar hiçbir doktora başvurmadık.ne yapmalıyım?

Yazı Hakkında Bir Yorum Yapınız

Google Sayfamızı Beğenir misiniz?
.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kirpik Makyajı Nasıl Temizlenir
ÜNLÜ SANATÇILARIMIZDAN GÜZELLİK SIRLARI
ATEŞLİ DUDAKLAR: DUDAK MAKYAJININ SIRLARI
Evde Cilt Toniği Hazırlamak
Kış Kilolarından Kurtulmak
Kontaklens
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.