GÜZEL TIRNAKLARIN SIRRI: MANİKÜR NASIL YAPILIR?

Manikür tırnak bakımının önemli bir adımıdır. Yapılacak olan iyi bir manikür tırnak kırılmalarını önler, daha sağlıklı yapar ve tırnaklarınızın mükemmel görünmesini sağlar.

Manikürde öncelikli kural kullanılacak malzemelerin alkolle silinmesidir. Bu metot olası yaralanmalarda tırnak bölgesindeki iltihaplanmaları önler.

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Güzel tırnaklara sahip olmak her kadının isteğidir. Ancak bazen zaman azlığı, bazen de maddi imkansızlıklar nedeni ile güzellik salonlarına gidilemeyebilir. Geriye ise ya bakım yapmamak yada evde ekndi kendinize çaresine bakmak kalıyor. Birinci seçenek elbette iyi bir seçenek değil. O halde ev ortamında tırnaklarınıza nasıl manikür yapabileceğine bir göz atalım. Bunu yaparken de olabildiğince profesyonel olmaya çalışalım. İşte mükemmel manikürün yolları;

Ellerin Başkenti Tırnaklar: Tırnak Bakımı İçin Öneriler!!!

1. Maniküre başlamadan önce tüm gerekli malzemeleri hazırlamalı ve ellerinizi de maniküre uygun duruma getirmelisiniz. Mükemmel bir manikür için ilk önce gerekli olan malzemeler;

Sponsorlu Bağlantılar

  • Sterilize edilmiş manikür aletleri,
  • Temiz havlu,
  • Tırnak eti için makas,
  • Yumuşatıcı krem,
  • Ilık su,
  • Manikür kabı,
  • Aseton.

 2. Malzemeler tedarik edildikten sonra tırnaklarınızı yumuşatabilmek amacı ile eller 10-15 dakika kadar ılık suda bekletilmelidir. Daha sonra tırnak diplerindeki etleri temizlemeye uygun hale getirin.

3. Tırnak makası ile tırnaklarınızı istediğiniz bir düzgün şekle sokun. Unutmayın tırnakları keserken çok fazla kesmeyiniz.

4. Diş çöpünün ucuna pamuk sararak tırnağın kenarlarındaki etleri geri itim.

5. Tırnaklarınızı pilka yardımıyla şekle sokun. Sonra ise iyice kremleyin. Tırnak kenarları için öngörülen yağlardan kullanabilir ve krem artıklarını mendille silebilirsiniz.

6. Tırnaklarınızı istediğiniz tırnak boyası ile renklendirin.

7. Manikür bittikten sonra kullandığınız malzemeleri tekrardan alkolle temizleyip yerine koyun.

“TIRNAK BATMASI TEDAVİSİ” BAŞLIKLI YAZIMIZ İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. TIKLAYINIZ…

“TIRNAKLARDAKİ BEYAZ LEKELER NEDEN OLUŞUR?” BAŞLIKLI YAZIMIZ İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. TIKLAYINIZ…

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Güzelliğinizi Artırmak İçin 12 Yöntem
Diyabetli Hastalarda Cilt Bakımı
Ayaklara Kuruluk ve Ağrı Nasıl Yatıştırılır
Yağ Kisti (Sebase Kisti)
Parmak Uyuşması ve Nedenleri
Rotator Manşet Yaralanması
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.