Güzellik Konusunda Yapılan Yanlışlar ve Doğruları

 

Her bayan güzel bir görünüme sahip olmak ister ve bunun için çeşitli yöntemler uygulayarak yoğun bir çaba harcar. Fakat daha önceden öğrenilmiş bir takım doğru bilinen yanlışlar kişinin güzelleşme amacına erişememesine aksine sağlıklı olan cildinin de bozulmasına neden olur. Bu makalemizde güzellik konusunda sık yapılan fakat aslında yarardan çok zararı olan uygulamaları ve bunların doğru uygulanış şekillerini bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Makyaj Hataları – Sık Yapılan Makyaj Yanlışları Nelerdir?

 

– Gece uyumadan önce yapılan makyajı temizlememek

Sabah güne başlandığında veya akşam bir yere gidilmeden önce yapılan makyaj yüzde çok uzun süre kaldığında özellikle bu kişinin gece uyuduğu zaman dilimindeyse cildin gözeneklerini tıkayacağı için nefes almasını engeller. Kirpiklere sürülen rimel temizlenmediği taktirde ise zamanla kirpiklerin kuruyup daha sonrada dökülmesine neden olur. Göz çevresine uygulanan far ve göz kalemlerinin kalıntıları ise gözün kanlanmasına ve mikrobik çeşitli rahatsızlıkların meydana gelmesine neden olur. Bu yüzden mutlaka kişi gece yatmadan önce her zaman göz ve yüz makyajını özel makyaj temizleme kremleri veya losyonlarıyla temizlemelidirler.

 

– Makyaj ürünlerine parmakla temas etmek

Piyasada bulunan bütün makyaj kozmetiklerinin içerisinde bakteri oluşumunu önleyici bir takım maddeler yer almaktadır. Fakat ürünün kapağı açıldıktan bir süre sonra bu koruyucu maddeler özelliklerini kaybeder. Bu sebepten ötürü kişi yaptığı makyaj için malzemeleri direk herhangi bir fırça veya benzeri bir şey olmadan eliyle yaptığı taktirde yüzündeki bakterileri veya mikropları makyaj malzemesinin içerisine taşımış olur. Bu esnadan itibaren makyaj malzemesinin içerisinde mikrop üretimi başlıyor ve kişi her zaman bu ürünü kullandığı zaman bir takım cildinde sivilceler veya siyah noktalarla karşılaşabiliyor. Bu sebepten ötürü mümkün olduğunca makyaj malzemelerini, özel makyaj fırçalarıyla veya pamuk yardımıyla kullanmakta yarar var.

Sponsorlu Bağlantılar

 

– Kurumuş olan dudakları koparmak

Özellikle soğuk havalarda herhangi bir koruyucu krem kullanılmadığı taktirde dudaklarda çatlamalar meydana gelebilir ve çatlayan dudağın derisi kalkar. Bu kalkan deriler eğer dişlerle veya tırnaklarla koparıldığı taktirde uzun vadede dudağın kendisini yenileme özelliğini ortadan kaldırır. Bunun için mutlaka soğuk havalarda veya dudağınız çatladığı anda koruyucu veya tedavi edici dudak kremlerini uygulamaktan kaçınmayın. Bu sayede dudaklarınız kaybetmiş olduğu nemi geri kazanarak çatlamayacaktır. Bu konuda yapılan bir araştırma sürekli dudak derilerini yiyen kişilerin ömürleri boyunca 3 ile 4 kilo arasında dudak parlatıcısı yediklerini ortaya çıkarmıştır.

 

– Tırnak yemek veya tırnak koparmak

Tüm bayanlar özellikle el tırnaklarının güzel, sağlıklı, bakımlı ve uzun olmasını isterler. Bunun için ellerine daha çok özen gösterirler. Fakat stresli anlarda veya hayatın genelinde bunu alışkanlık haline getirmiş kişiler tırnaklarını yiyerek bu görüntünün tam aksine mikroplu, kısa ve sağlıksız tırnaklara sahip olmuş olur. Bunun dışında tırnak kenarlarında oluşan şeytantırnaklarını da koparmamak, yaraların ve kanamaların meydana gelmemesi için önemlidir. Eğer tırnak yeme gibi bir alışkanlığınız varsa bunu durdurmak için acı ojeler sürebilirsiniz. Acı oje sürdüğünüz taktirde ne zaman farkında olmadan elinizi ağzınıza götürdüğünüzde acı tatla karşılaşıp zamanla bu kötü alışkanlığınızdan kurtulabilirsiniz.

 

– Bilinçsiz bir şekilde sivilceleri koparmak veya patlatmak

Cilt yüzeyinde meydana gelmiş olan sivilceleri bilinçsiz bir şekilde koparmak veya patlatmak bu sivilcelerin daha da yaygınlaşmasına hatta sivilcenin içindeki iltihap geçse bile izlerinin kalıcı bir hale gelmesine neden olur. Bu yüzden sivilceler için eczaneden temin edebileceğiniz veya doğal olarak kendinizin hazırlayacağı sivilce kurutucu kremleri uygulamak sivilcelerin kendiliğinden kuruyarak yok olmasını sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yüz Çizgileri Nasıl Azaltılır
Kirpik Makyajı Nasıl Temizlenir
Tırnak Kırılması Nasıl Önlenir
Cilt Çatlakları
proplyparaben
Kırışıklıklara Karşı Vitamin
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.