GÜZELLİĞİNİZİ ARTIRMAK İÇİN 12 YÖNTEMGüzelliğinizi Artırmak İçin 12 Yöntem

Hemen hemen herkes daha iyi görünmek ve daha güzel görünmek ister. Doğal güzelliğinizi artırmak için aşağıda bazı yollar ve ipuçları bulacaksınız. Bunu yaparken amaç yüzünüzü tamamen değiştirmek ve yeni bir görünüm kazandırmaktan ziyade, hangi ipuçlarının sizde daha iyi ve etkili olacağına bakılacaktır.

Etkili bir hijyen ve cilt bakım rutini oluşturarak, gerçekten fiziksel özelliklerinizi iyileştirmeniz ve daha da güzelleştirmeniz mümkün olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

ATACAĞINIZ ADIMLAR

CİLT TEMİZLİĞİNİZE ÖNEM VERİNİZ: Temizlik yaparken en iyi sonuçları elde etmek için cilt tipinize göre (yağlı, kuru, karma ve normal) hazırlanmış ürünler tercih ediniz. Yüzünüzü günde en az iki kez yıkayınız. Sabah ve uyumadan önce yıkayınız. Yüzünüzü yıkarken nazik olunuz. Cilt fırçalaması yaparken sert davranırsanız cildinizi tahriş edersiniz. Asla makyajlarınızı çıkarmadan yatmayınız. Aksi halde gözenekler tıkanacak ve ciltte kalıntılar oluşmaya başlayacaktır. Yüzünüzü yıkadıktan sona, cilt tipinize uygun bir nemlendirici uygulayınız. Eğer cildinizde Biore Derin Temizleyici Gözenek Şeritlerisiyah veya beyaz noktalar varsa “Biore Derin Temizleyici Gözenek Şeritleri” ni kullanmayı deneyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

BAKIMLI OLMAYA ÖZEN GÖSTERİN: Gerektiği kadar sık şekilde saçlarınızı yıkayınız ve yağlanmasına izin vermeyiniz. Deodorant kullanın. Cildinizi günlük olarak nemlendirin. Özellikle banyo yaptıktan veya duş aldıktan sonra cildiniz hala yumuşak ve hafif nemli iken kullanmanız önerilir. Çünkü cildinizin bu şekilde nemlendiriciyi emmesi kolaylaşır. Tırnaklarınızı kesmeniz de önemlidir.

Düzgün ve güzel görünmeleri için haftalık olarak kesiniz. Şeytantırnağı oluşumunu engellemek için tırnak etlerini geriye itiniz. Onları kesmeyiniz. Eğer tırnaklarınıza oje kullanmak isterseniz, pembe ya da diğer parlak renklerden kullanmayı deneyin. Eğer sadece pembe renk kullanacaksanız, tırnaklarınızın doğal renginde görünmesi için tek kat kullanın. Böyle daha doğal ve daha güzel görünecektir.

SAÇLARINIZI TOPARLAYIN VE TARAYIN: Saçlarınızı kestirirken gerçekten ne istediğinizden ve nasıl görünmek istediğinizden emin olunuz. Eğer nasıl bir saç stili istediğinizden emin değilseniz, kuaför veya saç stilistinizden bu konuda öneri alabilirsiniz. Saçlarınızı boyamayın, doğal renginde kalsın. Ama yok eğer illa boyamak istiyorsanız, tercih edeceğiniz saç boyasının doğal saç renginize yakın bir renk olmasına özen gösterin. Saçınızı şekillendirmek için ısıtıcı cihazları da kullanmamaya çalışın.

MAKYAJINIZ YÜZÜNÜZÜ SEVDİĞİNİZİ GÖSTERSİN: Yüzünüzün en sevdiğiniz özelliğini belirleyin ve büyük bir harf ile simgeleştirin. Makyajınızı severek yapın fakat aşırıya kaçmayın. Çünkü normalden fazlaya kaçtığınızda dışarıdan hemen fark edilirsiniz.

Eğer dişleriniz olması gerektiği kadar beyaz değilse, parlak ruj sürmeyiniz. Aksi halde aradaki kontrast dikkat çekecektir. Bunun yerine, örneğin, koyu renkli bir maskara takınız. Bunu yaparsanız gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkaracak ve vurgulu hale getireceksiniz.

HER GÜN KENDİNİZ İÇİN BİR ŞEYLER YAPIN: Mesela köpüklü bir banyo yapmak veya ilham verici bir kitap okumak gibi zevkler kendinizi daha özel hissetmenizi sağlayacaktır. Kendinizi bunu hak ettiğinize ikna edin. Nasıl bir faaliyet seçerseniz seçin, sonunda ne yaptığınızı ve neler hissettiğinizi de yazınız. Kendinize ait bir “tutum dosyası” oluşturunuz. Bu dosyada kendiniz iyi hissettirmiş arkadaşlarınız ve fotoğraflar veya hikâyeler tutabilirsiniz.

GÜZELLİĞİNİZİ ZİHNİNİZDE DE PLANLAYIN: İyi hissedin, güzel hissedin ve dünya bunu görecektir. Eğer kendinizi çirkin hissederseniz, dışarıdan da muhtemelen böyle görüleceksiniz. Bu nedenle mümkün olduğunca kendinizi iyi hissetmeye çalışınız. Bu konuda obsesif (takıntılı) olmadan güzelliği yaşamanın yolları da vardır.GÜZELLİĞİNİZİ ZİHNİNİZDE DE PLANLAYIN

DESTEKLEYİCİ ARKADAŞLARINIZ OLSUN: Dışarıdan insanların söyledikleri kasıtlı olsun ya da olmasın bize kendimiz hakkında iyi veya kötü hissettirecektir. Bu nedenle kendinizi kötü hissettiğinizde bile size kendinizi iyi hissettirecek arkadaşlarınız olsun. Bu kişiler size iltifat edecek kişiler olur. Eğer farklı bir şey yaptıysanız ya da yeni bir şey giydiyseniz, onlar bunu mutlaka fark edecektir. Dışarıdan fark edildiğinizi görmek ve olumlu övgüler almak özsaygınızın gelişmesine yardımcı olacaktır.

İÇ SESİNİZE KULAK VERİN: Her birimizin kafasında olan ve bize öğütler veren bir iç ses vardır. Tıpkı bir terapist gibidir. Bizi doğru yola yönlendirir. Bu ses, yerine göre bizi sakinleştirir, bizi neşelendirir ve bazen de neden aşırı yemek yediğimiz ya da giysilerimiz hakkında bize uyarılarda bulunur. Ortaya çıkan sorunlar, çoğu zaman içeriden gelen bu sesleri ve bilgileri duymak için gerektiği kadar zaman ayırmadığımızdan kaynaklanmaktadır. İçinizdeki bu doğru sese banyo yaparken, yürüyüş yaparken veya makyaj yaparken söz hakkı verebilirsiniz. Bunu bir iç ses dinleme seansı olarak da kabul edebilirsiniz.

ARA VERİN VE RAHATLAMAYA ÇALIŞIN: En azından günde iki kez, makyajınızı, saçınızı, duruşunuzu ve gülümsemek güzelliğinizi artırırgiyiminizi yeniden gözden geçirmek için beş dakikanızı ayırın. Sabah evden ne kadar güzel ve kusursuz çıkmış olursanız olun, gün içerisinde kendinize bu şekilde bir zaman ayırmanız mükemmel dış görünüşünüzü garantilemek için önemlidir. Görünüşünüzü yenileyebilir ve sabah olduğu gibi yine kusursuz bir başlangıç yapabilirsiniz.

GÜLÜMSEYİNİZ: İnsanlar gülümsediğinde daha güzel ve kendine güveni varmış görünür. Bu yüzden gülümsemenin bu avantajından yararlanın.

EVDE UYGULAYABİLECEĞİNİZ İPUÇLARINI ÖĞRENİN: Bu ipuçları, uygulanabilir olacak aynı zamanda para tasarrufu sağlayacaktır. Bunlar arasından bir tanesi yumurtadır. Bir yumurtanın akı ile sarısını bir çatalla ayırın. Özellikle yüzü parlatmak için mükemmeldir.

Yumurta Maskesi: Yumurtanın akını kabaca bir kaba aldıktan sonra yüzünüze uygulayınız. Yaklaşık 5 dakika yüzünüzde bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayınız. Daha sonra ise yumurtanın sarısını yüzünüze sürünüz. Aynı şekilde beş dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayınız. Yumurta sarısının mükemmel nemlendirici etkisi vardır.

Domates Uygulama: Evde uygulayabileceğiniz güzellik ipuçlarından birisi de domatestir. Öncelikle yüzünüzü ılık su ile güzelce yıkayınız. Daha sonra ikiye böldüğünüz domatesi yüzünüze nazik bir şekilde masaj yapar gibi sürünüz. Bu uygulamayı hafta da 2-3 defa yapmaya çalışınız. Domatesi sürdükten sonra yaklaşık 10 dakika bekletin. Sonrasında önce ılık su ile nazikçe yıkayın ardından gözeneklerin kapanması ve yüzünüzün daha güzel görünmesi için soğuk su ile yıkayınız.

En sonda ise kapanışı en sevdiğiniz bir cilt nemlendiricisini uygulayarak yapınız. Bunlara benzer birçok ev yapımı güzellik ipuçlarına internetten de ulaşabilirsiniz.

KENDİNİZE GÜZEL OLDUĞUNUZU SÖYLEYİN: Kendinize güzel olduğunuzu söyleyin. “Güzellik bakanın gözlerindedir.” Herkesi memnun edemezsiniz ve böyle bir çaba içinde de olmamalısınız. Başkasından ziyade sizin ne düşündüğünüz ve kendinizi nasıl hissettiğiniz önemlidir. Kendinizi olduğunuz gibi ve her halinizle güzel olduğunuza inandırın. Böyle bir yaklaşım içinde olmanızın güzel olmanıza ve güzel kalmanıza yardımı olacaktır.

ÖNEMLİ İPUÇLARI

  • Kendinizi çirkin hissettiğinizde ya da başkası kadar güzel olmadığınızı düşündüğünüzde, sizde olan benzersiz şeyleriniz aklınıza gelsin. Yani saçlarınız, gülümsemeniz, gözleriniz vb.
  • Makyaj hakkında çok fazla endişe etmeyin. Sadece az miktarı yeterli olacaktır. Eğer endişe edecekseniz iç güzelliğiniz için endişe edin. İç güzelliğinizin daha iyi olması için çaba gösterin ve her zaman gülümseyin.
  • Makyaj, giysi, ayakkabı, saç stili ve diğerleri şeyleri kişiliğiniz ile uyum sağlayacak şekilde seçiniz. Hoşunuza giden farklı stilleri de deneyin ama uyumlu olmasına da özen gösterin.
  • Başkalarının neyi tercih edeceğiniz ve neyden hoşlanacağınıza karışmasına izin vermeyin.
  • Makyajda aşırıya kaçmayın. Bir seferde yüzünüzün bir özelliğine odaklanın.
  • Alternatif dudak parlatıcısı olarak, vazelin kullanabilir ve toksik olmayan göz farı kullanabilirsiniz.

BUNLARA DİKKAT EDİN

  • Dış güzellik elbetteki önemlidir. Ancak insanların sizin daha çok iç güzelliğinizi görmelerini sağlayın. İç güzelliğin dış güzellikten daha önemli olduğunu unutmayın.
  • Siz dahil herkesin güzel olduğunu unutmayın. Kendiniz dışında birisi olmaya çalışmayın. Kendi güzelliğinizi geliştirmeye ve iyileştirmeye çalışın. Hiç kimse sizdeki şeylere sahip değildir bunu unutmayın. Kendiniz olun ve en iyi olmaya çalışın.
  • Eğer hassas bir cildiniz varsa veya yeni bir ürün deniyorsanız, öncelikle bilek içiniz gibi cildinizin küçük bir bölgesinde ürünü test ediniz. Eğer cildinizde herhangi bir reaksiyon ve alerji durumu gelişmediyse, ondan sonra normal şekilde uygulamanız gereken yere uygulayabilirsiniz.
  • Makyajda daha önce de belirtildiği gibi aşırıya kaçmayınız. Fazlası yüzünüzde çok fazla kusur var da bunları gizlemeye çalışıyorsunuz ya da farklı biri gibi görünmeye çalışıyorsunuz izlenimi verebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Akne İzlerini Kötüleştiren Etkenler
Bebek Gibi Yumuşak Bir Cilt İster Misiniz
Septisemi (Kan Zehirlenmesi)
İpeksi Yumuşak Bir Cilde Sahip Olma
Ertesi Gün Hapları Nasıl Kullanılır?
Akneler İçin Glikolik Asit Peelingi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.