Hamilelik Döneminde Sivilcelere Dikkat

Bayanların gebelik boyunca vücutlarında hormon değişiklikleri meydana geldiği için ciltlerinde de bir takım farklılıklar oluşmaktadır. Genellikle hamile bayanların %80’i, ergenlik dönemlerinde sivilce problemi olmamış olsa bile hamilelik döneminde yüzlerinde oluşan sivilcelerden ve siyah noktalardan yakınırlar. Bu yazımızda bu sivilcelerden korunmanın ve çıkan sivilceleri geçirmenin püf noktalarını bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hamilelikte Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır? Hamilelikte Çıkan Sivilceler Nasıl Tedavi Edilir?

Hormonların etkisi çok büyük Gebelik döneminde meydana gelen sivilcelerin büyük bir bölümü vücutta olan hormonal değişimin neticesinde ortaya çıkmaktadır. Görülen vakalarda, birçok hamile bayan sivilcelerin en çok ikinci üç aylık periyotta oluştuğunu belirtmiş ve bu periyottan sonra yavaş yavaş çeşitli bakım kremleriyle birlikte yok edilebileceğinden bahsetmiştir.

Problemsiz bir cildi olan bayanlarda, akne meydana geldikten iki üç gün içerisinde ortadan kaybolur. Fakat hamilelikten sonra anne bebeğini emziriyorsa bu dönem bir haftaya kadar çıkabilmektedir. İyi ve aksatmadan yapabileceğiniz basit bakımlar sayesinde cildinizi sağlıklı ve aknelerden uzak tutmak sizin elinizdedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hafif bakım kozmetiklerini kullanın Gebelik döneminde cilt normal zamanlara göre daha çok hassaslaşır ve duyarlaşır. Bu sebepten ötürü gebelik boyunca kullanacağınız cilt bakım kremleri mümkün olduğunca hafif olarak tercih edilmelidir. Yumuşak temizleyiciler yardımıyla gün içerisinde sabah ve akşam olmak üzere iki kere cildinizi temizleyin. Eğer midenizi bulandırıyorsa veya kokusu sizi rahatsız ediyorsa içerisinde alkol bulunmayan tonikleri ve sıkılaştırıcı kozmetik ürünlerini tercih edin. Kokusuz, hafif bir nemlendirici bakım kozmetiğiyle cildinizi nemlendirmeyi de unutmayın.

Sivilce ilaçlarına hamilelikte dikkat edin Eğer cildinizde oluşan sivilcelerin sayısı gün geçtikçe artıyorsa ve bu durum sizin psikolojik durumunuzu etkiliyor ve günlük hayatınızda motivasyon düşüklüğüne neden oluyorsa tedavi için akne ilaçlarını tercih edebilirsiniz. Sizin içinizde gelişmesine devam eden bebeğiniz için, tercih edeceğiniz ilaçlara çok dikkat etmelisiniz hatta hamilelik boyunca kontroller için gittiğiniz doktorunuza ilaçları kullanmadan önce başvurmalısınız. Akne tedavisinde tercih edilen ilaçların bazıları herhangi bir soruna neden olmazken bazıları ise emzirme ve gebelik dönemlerinde çeşitli önemli sorunları meydana getirebilir. Bu sebepten ötürü gebelik döneminde herhangi bir sağlık sorununa neden olmayacağı belirtilmiş ilaçlar olsa bile mutlaka bu ilaçları kullanmadan önce doktorunuza başvurmayı ihmal etmeyin. 

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Doğum Kontrol Hapları
Gebeliğin 36. Haftası
Doğum Sonrası Adet
Hamilelikte Kasık Ağrısı
Spiral Kullanan Gebe Kalır Mı
Hamile Kalmak Kadar Sonrasında Bebeği Korumak da Önemlidir.
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.