elif ö.k.
5 haftalık gebeyim kronik ürtikerim var gebelikten önce hitrizin tablet kullanıyordum ve çok iyi tedavi ediyordu fakat şu an gebelikten dolayı alamıyorum tıbbı ilaçlar dışında bitkisel çözümler istiyorum lütfen yardımcı olun yaşım 25

Değerli ziyaretçimiz,

Hitrizin tablet Kronik ürtiker durumlarından idiyopatik ürtiker(nedeni bilinmeyen ürtiker) rahatsızlığında kullanılan bir tür rahatlatıcı ilaçtır. Yani bu ilacı tedavi olmak amacıyla değil rahatsızlığınız nedeniyle vücudunuzda oluşan yangı ve kaşıntıları hafifletmek amacıyla kullanmaktasınız. Bu ilacın emziren annelerde süte geçtiği bilinmekle birlikte hamilelerde ki yan etkileri hakkında kesin bir bilgi mevcut değildir. Bu durumda hamile olan kişiler tarafından kullanılmaması gerekmektedir. Bu durumda yapabileceğiniz tek şey doktorunuza danışarak muadili bir ilaca başlamanızdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ancak yazınızdan ilaç kullanmak istemediğiniz anlaşılmaktadır o zaman sizinde istediğiniz gibi şifalı bitkilere baş vurmak en iyi seçenek gibi görülmektedir. Antihistaminik Şifalı bitkilerden oluşan bir karışımı kaynatıp oluşan suyu banyo suyunuza katarak(küvete doldurulmuş ılık suyu tercih ederim) iyi bir banyo sizi hem rahatlacak hemde kaşıntılarınızı hafifletecektir.

Örneğin: Nane ve kekik karıştırılarak kaynatılabilir bu kaynamış su banyo suyunuza katılabilir. Diğer taraftan zencefil, eğrelti otu ve biraz naneyle de bir kaynamış su oluşturulur ve bu suyla vücut ovularak bir müddet beklenir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bütün bunları deneyerek sonuçları bize iletirseniz seviniriz.

Not: Değerli ziyaretçimiz dikkat ederseniz ağızdan alabileceğiniz şifalı bitkilerden bahsetmedik. Bunun sebebi hamile oluşunuzdur. Yani hamileyken her bitkiyi veya her bitki çayını rastgele kullanmamanız gerekmektedir. Şifalı bitkiler hakkında bilinenler bilinmeyenlerden daha azdır lütfen dikkatli olunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Sağlık

    merhaba.. ben 18 yaşındayım ve bugün öğle vaktinden akşama kadar kalbim çok hızlı atıyor kalp ritim 130, tansiyon 10a 5. elim ayagım uğuşuyor gözüm kararıyor sebebi nedir bunun?

    canan kul

    ben altı senedir kronik ürtiker hastasıyım hiç bir azalma olmadı artık gebe kalmayı düşünyorum bütün ilaçlarım antihistaminik ama kullanmak istemiyorum acaba ne tür bir bitksel otlar kullanmalıyım bu arada acaba yukarda yazdığınız karışım arkadaşa iyi geldimi tşk

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Turner Sendromu Nedir?
Kulak Kaşıntısı Nasıl Geçer
Nefrotik Sendrom Tekrarlarmı
Sıcak Ortamda Vücut Kaşıntısı
Angina Nasıl Teşhis Edilir ve Testler
Göz Çevremde Soyulma Var
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.