Kilo Aldıran Vitaminler Nelerdir?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki vitaminler enerji veren maddeler değillerdir. Bunun anlamı vitamin alarak doğrudan kilo alamazsınız. Peki başlığımızdaki vitaminler nasıl kilo aldırır? Vitaminler vücutta düzenleyici rol oynarlar. Yani vücudun düzenli çalışması ve bir takım organların ve sistemlerin oluşumu için vitaminlere ihtiyaç vardır. Aynı zamanda vitaminler vücudumuzun işleyişi için de olmazsa olmaz organik maddelerdendir. İşte bu organiklerin düzenleyici rolü nedeniyle kilo almaya yardımcı olabileceği çeşitli diyetisyenler tarafından dillendirilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kilo vermek, zayıflamak isteyenler çoğunlukta olsa da aslında kendilerini zayıf bulan ve kilo almak isteyen kişilerin sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur. Nasıl kilo alırım? Nasıl Sağlıklı Kilo Alınır? Kilo almak için hangi besinleri tüketmeliyim? Hangi besinler şişmanlatır? Gibi birçok arama kendisini zayıf bulup kilo alma yollarını keşfetmek isteyenler tarafından yapılmaktadır.

Hangi Vitaminler Kilo Almaya Yardımcı Olurlar?

C Vitamini:

BU vitaminin metabolizma hızını düşürdüğü bilinmektedir. C vitamini açısından zengin beslenirken aynı zamanda yeme içme alışkanlıklarınızı da düzeltirseniz kilo alma şansınız artar. Ancak kilo alayım derken bu vitamini fazlaca almayın çünkü c vitamini suda eriyen bir vitamindir ve geldiği gibi gidecektir. C vitamini asla depolanamaz.

B Grubu Vitaminler:

Sponsorlu Bağlantılar

Bu vitaminin kilo alamyı hızlandırıcı etkisi kesinlikle iştah açıcılığından gelmektedir. Kilo alamama sebeplerinin en başında iştahsızlık gelmektedir. Eğer b grubu vitaminlerden özellikle B1 tiamin kullanırsanız yeme iştahınız yerine gelecek ve daha kolay kilo alacaksınız. B vitamini suda çözünen bir vitamindir ve kesinlikle depolanamaz ondan dolayı bu vitamini fazlaca almanız sonucu değiştirmez. Bunun yerine her gün düzenli olarak almak daha fazyalı olacaktır.

D vitamini:

Kemik oluşumunda yardımcı vitamin D vitamiidir. Eksikliğinde Raşitizm gibi hastalıkların oluşabileceği bu vitamin yağda çözünür ve depo edilebilir. Bu vitaminin kemik yapılarını artırıyor olması kilo kazanımını da artıracaktır. Çünkü kemik kütlesi beraberinde de kas kütlesini getirir.

C Vitamini Almak İçin Hangi Besinler kullanılmalıdır?

Bu vitamin özellikle turunçgillerde(limon, mandalina, portakal, greyfurt) bolca bulunur. Kuşburnu ve çeşitli besin takviyelerinde de bolca C vitamini bulunur.

B1 Vitamini Hangi Besinlerde Bol Bulunur?

B1 için bolca et tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Tam tahıllı gıdalar ve pirinç gibi besinler bolca b1 içermektedir.

D vitamini almak için neler yapılır?

D vitamini vücudumuzda ön vitamin olarak bulunur. Bu vitamin aslında güneş ışığı sayesinde oluşturularak vücudumuzun emrine verilir.

Sonuç Olarak:

Kilo almak için düzenli ve dengeli beslenmenin faydası çok büyüktür. Vücudunuza faydalı olabilecek kilo aldırıcı besinleri zamanla öğrenmeniz kolay kilo almanız açısından çok değerlidir. Özellikle ailenizde kilo aldırıcı olarak görülen besinleri tüketmelisiniz. Ailenize kilo aldıran besinler sizlere de kilo aldırabilir. Genetik olarak ailenizle aynı havuzdan gelmektesiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
bölgesel zayıflama diyeti
Sodyum Diyeti Nedir Nasıl Yapılır
Sonoma diyet listesi
Vejetaryen Beslenenler Hangi Besin Takviyesi Almalı
Greyfurt Diyeti
İştah Açıcı Besinler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.