HAŞHAŞ
haşhaşBilimsel adı Semen papaveris olan haşhaş, çoğu yöremizin kullanmadığı lezzetlerdendir. Herkesin bildiğinin dışında, haşhaş bitkisinden, çok çok güzel, lezzetine doyumsuz börek ve çörek gibi hamur işleri hazırlanabilmektedir. 

Haşhaşın ham meyvesinden afyon, yaprakları, tohumları ve tohumlarından elde edilen yağı kullanılmaktadır. Kalan küspesi hayvan yemi olarak, hayvanların sütünü artırmak için kullanılır. Ağrı kesici olarak diş hekimliğinde kullanılmaktadır. İlaveten yemek yağı, sabun ve merhem yapımında da kullanılmaktadır. Vatanı Hollanda ve Türkiye’ dir.

Sponsorlu Bağlantılar

FAYDALARI NELERDİR?

  • En önemli özelliği ağrı kesici özelliği bulunmaktadır.
  • Mesane iltihabına iyi gelir.
  • Kabızlık için ideal bir gıdadır.
  • Küçük çocuklara uyutucu olarak kullanılabilir.

ÖNEMLİ NOT: Fazla yenirse baş dönmesi ve kusma yapabilir.

SAĞLICAKLA KALIN

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
SemizOtu
Göz Kanlanmasında Bitkisel Tedavi
Sinameki
Yaban Mersininin Faydaları
Kişnişin Faydaları
Spirulina
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.