Hastalar için beslenme iyileşme süreçleri için çok önemlidir. Mikroplarla mücadele savaşı ve iyileşme süreci içerisinde olan vücutları yüksek miktarlarda enerji tüketmektedir ve özellikle protein dokusunun yakılmasına başlamaktadır.

Bu nedenle hastaların beslenme düzeninde et ve yumurta gibi protein kaynakları çok önemli bir yere sahiptir. Güçlü bir sabah kahvaltısının ardından, protein deposu bir öğle yemeği ve hafif bir akşam yemeği, hastaların beslenmesi için oldukça ideal bir program olacaktır. Böylelikle hem sağlıklarına daha kısa süre içerisinde kavuşma imkânı bulacaklar, hem de yattıkları yerde kilo almaları engellenmiş olacaktır

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle kış aylarında bu diyet programında kişiye vitamin takviyesi yapılması ve ilaçların yan etkileri önlenmesi için uzman doktorlar tarafından verilecek bir diyet programı uygulanması önemle tavsiye edilir. Eğer bir uzmandan diyet programı almak istenmiyorsada hastaya öğünler arasında sık sık meyve verilerek vitamin ve besin takviyesi yapılması, sağlığına bir an önce kavuşabilmesi için son derece etkili olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Protein diyeti
Vejeteryanlar Dikkat bunları Mutlaka Yapın
14 şubat sevgililer günü diyeti
Hangi Vitaminler Kilo Aldırır?
Mehmet Öz'ün Diyet Tavsiyeleri
diyet için yapılması gerekenler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.