HELİCOBACTER PYLORİ ENFEKSİYONU NEDENLERİ NELERDİR?
H. pylori enfeksiyonuna Helicobacter pylori bakterileri neden olur. Bu bakteriler gaita (dışkı), kusmuk ve enfekte insanların tükürüklerinde mevcuttur. H. pylori içeren dışkı ile kirlenmiş yiyecek veya su kaynaklarının içilmesi sonucu bu bakteriler yayılır.

Sponsorlu Bağlantılar

H. pylori ayrıca kötü hijyen uygulamalarına bağlı olarak yayılmış olabilir. Örneğin enfekteli bir insan dışkısına dokunmaktan sonra ellerin yıkanmaması sonucu dağılım gösterebilir. Aynı zamanda bu bakterilerin bulaşmış olduğu kimselerin tükürükleri ile teması da bulaşmaya yol açabilir.

RİSK FAKTÖRLERİ NELERDİR?
Bir dizi faktör H. pylori bakterisi ile enfekte olma riskini artırır. Sadece risk faktörleri ile değil tüm insanlarda H. pylori bakterisi olabilir. Helicobacter pylori bakterisi için risk faktörleri şunlardır:

  • Kalabalık yaşam koşulları
  • Sağlıklı yaşam koşulları sağlamak için sıcak su olmaması
  • Virüslü bir kişi ile aynı evde yaşamak
  • Sağlıksız yaşam koşulları,

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Mantar Enfeksiyonları
PARMAK ŞİŞMESİ
Boyun Düzleşmesi
Şifa Ayetleri
Difteri Nedir? Nasıl Bulaşır? Belirtileri
Artrite Ne İyi Gelir
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.