Hemanjiom vücuttaki kılcalların kontrolsüz bir şekilde büyüyerek dokularda dengesiz birikintiler yapmasıdır. Genelde kafkas kökenli kişilerde görülen bu hastalık hakkında bir kaç resim topladık.

Basit düzeyde hemanjiom genelde büyüme eğilimi gösterse de bazen küçülme eğilimi de gösterebilmektedir. Özellikle kız çocuklarında hemanjiom daha sık görülen bir olgudur. Küçük çaplı ameliyatlarla giderilebilen bu rahatsızlık günümüzde Lazerle hemanjiom tedavisi yöntemiyle de tedevi edilebildiği söylenmektedir(Bu bilgi doğrulanmaya muhtaçtır)

Sponsorlu Bağlantılar

Hemanjiom Değişik Organlarda oluşabilen hemanjiom bazen hayati organları sarabilir bu durumda ölümle sonuçlanan durumlara sebep olur. Bazı durumlarda da hemanjiom sakar(yara) oluşumuna neden olur.

Çokbüyükolan hemanjiom kitlesi insanın görünümünde ciddi bozulmalara neden olabildiği gibi bu büyüklükteki bir kitle insanda hayati risk  demeydana getirir.

Hemanjiom tedavisi aynı zamanda estetik cerrahi alanını da ilgilendirmektedir. Resimlerde de gördüğünüz gibi hemanjiom kitlesi vücutta ciddi morfolojik bozukluklar meydana getirir bu durumda estetik cerrahi bu görünüm bozukluklarını tedavi edecek olan bölümdür.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gece El ve Ayak Kaşıntısı Nasıl Geçer
Hemanjiom Resimleri
Tenya Belirtileri
Poli Kistik Over Sendromu Kadınlarda Aşırı Kıllanmaya Neden Oluyor
Hemanjiom
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.