HEMOROİDLERDE TANI NASIL KONUR?Hemoroidlerde Tanı Nasıl Konur

Anüs bölgesinin görsel olarak muayene edilmesi çoğu zaman hemoroid teşhisi için yeterli olabilmektedir. Tanıyı doğrulamak içinse, anüs bölgesinde herhangi bir anormallik olup olmadığını kontrol etmek için farklı bir muayene de yapmayı gerekli görebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu kontrolün ismi dijital rektal muayenesidir. Bu muayene sırasında doktorunuz öncelikle eldiven giydirilmiş ve özel bir jel sürülmüş parmağı ile anüste muayene gerçekleştirir. Eğer bu muayene sırasında anormal bir şeyler fark ederse bu sefer de “sigmoidoskopi” denilen test gerçekleştirilir.

Sigmoidoskopi, doktorunuzun iç hemoroitleri teşhis etmek için küçük kamera kullandığı dijital bir tekniktir. Fiber optik kamera, küçük bir tüpün içine yerleştirilip sonra rektuma gönderilir. Yapılan bu dijital test ile doktorunuz rektumun içini net olarak görebildiği için hemoroid ile alakalı teşhisi de netlik kazanır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Sağlık

    arka makadımda mayasıl denilenden var kaşıntı çok hani bir ilacı varmıdır doktora gitmeden kullanabileceğim yardımcı olurmusunuz

    Muayene olmadan ilaç almanız doğru değil. Bu durumunuz ciddi olabilir mutlaka bir doktora görünmelisiniz. Kaşıntı dediğiniz şeyin mayasıl olduğundan emin olamazsınız. Geçmiş olsun.

    Sağlık

    benim anüsten şöyle yarım santim içeride pirinç büyüklüğünde bir sivilce var ama kanama, kaşıntı,ağrı hiç birşey yok tabi ara sıra herkes gibi bende ıkınıyorum ama çok seyrek masa başında çalıştığım içinmi acaba bu sivilce yoksa başka bir belirtimi yardım lütfen.

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Hemoroidsiz Bir Yaşam Neleri Gerektirir?
Hemoroidin Belirtileri nelerdir ?
Elma Sirkesi
Basur tedavisi
Hemoroid İçin Evde Yapılabilecek 8 Bakım
Hemoroid Tedavisi Nasil Yapilir ?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.