Hemoroidsiz Bir Yaşam Neleri Gerektirir?

Hemoroidin tedavisinde çok sayıda tedavi seçeneği; fitiller, kremler ısıtıcılar, otlar… vb. piyasada mevcuttur. Ancak bunların hiçbirisi hastalığın kesin tedavisini sağlama niteliğinde değildir.

Hemoroidin tedavisinde günlük yaşantımızdaki değişiklikler çok yararlı olacaktır. Diyetinizin genel olarak meyva ve sebzelerden zengin olması esastır.

Sponsorlu Bağlantılar

Hemoroid Tedavisi

Lif, tahıl, kepek açısından zengin gıdalar barsaklarınızın düzenli çalışmasını sağlayacaktır. Baharatlı yemekler, alkol ya da barsak hareketliliğine neden olabilecek gıdalardan kaçınınız.

Susuz kalmayin. Günde en az 1.5-2 litre su içiniz.

Hemoroid İçin Evde Yapılacak 8 Bakım

Kendinize zaman ayırınız. Kişisel tuvalet temizliğine dikkat edin ve tam bir temizlenme sağlayınız. Ancak bu temizlikte sabun ve benzeri ürünler kullanmayınız. Kurulanırken çok ince tuvalet kağıdı kullanınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Kabız olmamaya dikkat ediniz. Günde bir kez ve düzenli olarak dışkılama en normal ve sağlıklı olan tarzdır. Dışkılamayı ertelemeniz, kabızlığa neden olacaktır. Kabızlık, basur memelerinde yırtılma, kanama ve ağrıya neden olur. Dışkılama anında asla ıkınmayınız.

Sitemizde hemoroid ile ilgili diğer başlıklar da bulunmaktadır. İlginizi çekebilir;

*** HEMOROİD – BASUR

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Basur tedavisi
Hemoroid Tedavisi Nasil Yapilir ?
Hemoroidin Belirtileri nelerdir ?
Elma Sirkesi
Hemoroid Nedenleri ve Basur Hakkında Bilgi
Hemoroidsiz Bir Yaşam Neleri Gerektirir?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.