Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, gıdada sahtekarlık yapan üreticileri internet sitesinden kamuoyuna duyurdu

İşte bakanlıktan yapılan o açıklama;

‘Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanun’unun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü çerçevesinde, laboratuvar sonuçları olumsuz bulunan ürün/firma bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Tüketiciyi yanıltan firmalar teşhir edildi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, baldan sonra ”taklit ve tağşiş (bir şeyin içine başka şeyler katmak)” yaptığı kesinleşen peynir üreticisi 3 firma ile et ürünleri üreticisi 3 firmayı daha ilan etti.

Bakanlığın internet sitesinde yayınlanan firmaların ürünlerine dönük laboratuvar incelemelerinde, yağlı tulum peynirlerinin içinde bitkisel yağ, pişmiş dana kavurmanın içinde at eti, yüzde 100 dana eti sucuğun içinde kanatlı eti ve soyulmuş sosisin içinde yabancı doku ve iç organ tespit edildi.
“Hasan Dede, Yalçıntepe, Güldemce” marka tulum peynirleri, “Yemek” marka pişmiş dana eti, ”Apikoğlu” marka sucuk, “Uludağ” marka soyulmuş sosislerin bazı parti ve serilerinde taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşti.

 

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Esrar Kullanma (Bağımlılığı) Belirtileri
Hamile yastığı yorumları
Radyoterapi
Kan Tükürme Ciddiye Alınmalıdır
Kalp Aritmi Tedavisi ve Kullanılan İlaçlar
Kistik Fibrozis Testleri, Tedavisi ve İlaçları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.