HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI İLE VÜCUT NEMLENDİRMEHindistan Cevizi Yağı İle Vücut Nemlendirme

Hindistan cevizi yağı hiç bir zararlı kimyasal içermemesinden dolayı saç, yüz ve vücut için değişik amaçlar ile kullanılabilir.

**** Banyo yaptıktan ya da duş aldıktan sonra hindistan cevizi yağını vücudunuza sürebilirsiniz. Cildiniz henüz sıcak ve esnek iken kullanmanız yağın emilimini kolaylaştıracaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

**** Kollarınızı nemlendirmek için yağdan bir çorba kaşığı kullanın. Bir çorba kaşığı ile kolunuzun üzerine aldığınız yağı tamamen emilinceye ve pürüzsüz hale gelinceye kadar elinizin tersi ile ovunuz. Aynı işlemi diğer kolunuz için de uygulayınız.

**** Bacaklarınızı nemlendirmek için iki yemek kaşığı yağ kullanın. İki yemek kaşığı hindistan cevizi yağını alıp uyluk, diz bölgesi, alt bacak ve ayaklara sürün. Kollarda olduğu gibi yağ tamamen emilinceye kadar ovuşturarak uygulama yapınız. Her iki bacak için de aynı işlemi tekrarlayınız.

Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakımı

**** Gövde bölgesini nemlendirmek için kullanılabilir. Sırt, kalça, mide ve göğüsler üzerinde ovarak sürülür ve nemlendirme yapılır. Başka bir losyon kullanıyor olsanız bile hindistan cevizi yağını da kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

**** Hindistan cevizi yağının emilmesine fırsat veriniz. Yağın tamamen deri içine emilmesi için yaklaşık 15 dakika bekletilmesi yeterli olacaktır. Uygulamayı banyoda yaparsanız veya sürdükten sonra üstüne bornoz giyerseniz giysileriniz de kirlenmemiş olur.

*** Hindistan cevizi yağı ile banyo da yapabilirsiniz. Küvetin içinde doldurulan sıcak suyun içine yeterli miktarda yağ karıştırılarak bu su ile banyo yapılır. Suyun içinde bir süre beklenir. Cildinizin çok kuru olduğunu fark ettiğinizde haftada ya da iki haftada bir tekrarlayabilirsiniz. çok kuru olduğunu fark kadar, bir veya iki kez bir hafta birkaç hafta için yapın.

DİĞER ŞEKİLLERDE KULLANIMI

**** Masaj yağı olarak kullanılabilir. Hindistan cevizi yağının içine birkaç damla gül veya lavanta yağı damlatılarak kokusu güzel bir masaj yağı karışımı elde edilir.

**** Saçlarınıza sürerek daha yumuşak ve şekilli olmasını sağlayabilirsiniz. Ellerinizi arasın aldığınız bezelye büyüklüğünde bir miktarını saçınıza sürerek pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz.

**** Yara izlerinim kaybolması için kullanılabilir. Yara üzerine hindistan cevizi yağında bol miktarda sürüp ovalayın. Günde iki kez tekrarladığınızda zamanla skar boyutlarında azalma olduğu ve izlerin cilt ile daha uyumlu göründüğü fark edilir.

**** Egzama tedavisinde kullanılabilir. Kuru ve inflamasyonlu bölgeye sürülen yağ, ilgili bölgeyi nemlendirir ve kaşıntıyı azaltır.

**** Saçınızı ipeksi yapmak için kullanılabilir. Bir kaba az miktarda hindistan cevizi yağı dökülür. Daha sonra yağ aşamasına gelinceye kadar ısıtılır ve soğumaya bırakılır.Hindistan Cevizi Yağı İle Vücudunuzu Nemlendirin

 • Elinize az bir miktar alın.
 • Kafa derisine uygulayın. Saçlarınızı toplayarak masaj yapınız.
 • Bu işlemi geceleri uygulayınız ve sabahları yıkayın. Saçınızın ipeksi ve güçlü hale geldiğini göreceksiniz.

**** Manikür yağı olarak kullanılabilir. Öncelikle su ve sabun ile ellerinizi iyice yıkayın. Manikür bölgelerine yeterli miktarda hindistan cevizi yağını sürün. Her bir el için bir bezelye büyüklüğünde yağ yeterlidir. Sürdükten sonra ovalayarak tamamen emilmesini sağlayın.

Hindistan Cevizi Yağı İle Yüz Nemlendirme

**** Hindistan cevizi yağı ile kurutulmuş köri yaprakları, neem yaprağı ve ebegümeci çiçeğini karıştırın. Daha sonra yağ ve diğer bileşenleri bir arada ısıtın. Oda sıcaklığına kadar soğuması beklendikte sonra pamuk yardımıyla saç derisine uygulanır. Hafifçe masaj yaparak sürünüz ve gece boyunca başınızda kalsın. Ertesi sabah şampuan ile yıkayın. Saçınızın harika şekilde parlak ve yumuşak olduğunu fark edeceksiniz.

BUNLARA DİKKAT!!!

 • Hindistan cevizi yağı kafa derisine sürüldüğü zaman bitlerden kurtulma konusunda yaklaşık yüzde 90 etkilidir.
 • Hindistan cevizi yağı saçı daha sağlıklı hale getirir ve daha hızlı büyümesine yardımcı olur.
 • Eğer saçınızı evde boyuyorsanız, nemlendirici özelliği ile ürünlerin içindeki kimyasallardan gördüğünüz zararı azaltmaya yardımcı olur. Boya şişesinin içine birkaç damla damlatın ve kullanmadan önce iyice karıştırın.
 • Yağı sürdükten sonra bir günden fazla bekletmeyin. Aksi halde saç hem kötü kokabilir hem de yağlanabilir.
 • Saç köklerinde melanin tutmak için Hint bektaşi üzümü / Amla tozu eklenerek kullanılabilir. Gri saçı önlediği söylenmektedir.
 • % 100 doğal olduğu ve cilt üzerinde alerjiniz olmadığı sürece artık oluşturmadığı hindistan cevizi yağı, hassas ciltler üzerinde bir losyon veya nemlendirici olarak harika sonuçlar vermektedir.
 • Bu yağın az bir miktarı uzun süre gitmektedir. Bu yüzden çok fazla kullanmamaya dikkat edin.
 • Isıtmaya çalışırken mikrodalga fırın kullanmayınız. İçerdiği besin öğeleri mikrodalgadan zarar görmektedir. bu nedenle eritmek için sıcak suyun altına tutmak daha iyidir.
 • Hindistan cevizi yağı, aynı zamanda şeker ile karıştırılarak normal ciltlerden kuru ciltlere kadar doğal bir temizleyici rolü de üstlenebilir.
 • Bacaklarda tıraş sonrası idareli şekilde kullanın.
 • Saçınıza haftada 2-3 kez hindistan cevizi yağı sürün ve yıkayın. Kullanmaya başladıktan kısa süre sonra saçlarda pürüzsüz, yumuşak ve ipeksi sonuçlar göreceksiniz.
 • Etkili bir deodorant olarak koltuk altlarınıza da kullanabilirsiniz.
 • Leke bırakabildiği için kıyafetlerinize bulaşmamasına özen gösterin

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Çillerden Kurtulmanın 10 Yolu
Cilde İyi Gelen Yiyecekler
Doğru Saç Rengi Nasıl Bulunur
Kırışıklık Oluşumu Nasıl Önlenir
Limon İle Cilt Beyazlatma
Botoks Enjeksiyonları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.