HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI İLE YÜZ NEMLENDİRMEHindistan Cevizi Yağı İle Yüz Nemlendirme

#### Normal yüz temizleme rutininizi gerçekleştirin. Yüzünüze hafifçe su vurduktan sonra bir fırça ile veya yağlı temizlik yöntemini kullanarak yüzünüzü yıkayın. Daha sonra bir havlu ile kurulayın. Havluyu kullanırken ciltte tahrişlere neden olmaması için ovalayarak ve sürterek kullanmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

#### Gözlerinizin etrafına biraz hindistan cevizi yağı sürerek ovun. Hindistan cevizi yağı göz altları ve göz kapakları için harika bir kremdir. Koyu halkaların iyileştirilmesi kırışıklıkların giderilmesi ve cildin nemlendirilmesine yardımcı olur. Kırışıklıkların olduğu bölgelere yoğunlaşarak göz çevresine bir miktar sürerek ovun.

  • Muhtemelen her bir göz için bezelye büyüklüğünde bir miktar yeterli olacaktır. Çok fazla kullanmamaya özen gösterin.
  • Gözlerinize bulaştırmamaya dikkat edin. Göze kaçtığında geçici bir süre bulanık görmeye neden olabilir.

#### Yüzünüzün diğer kuru bölgelerine de yeterli miktarlarda hindistan cevizi yağı sürün. Eğer şakaklar, kaşlarınızın arasında veya diğer alanlarda çok fazla kuruluk varsa, buralara da bir miktar uygulayın. İlgili alanlara nazikçe dairesel hareketlerle uygulama yapınız.

Sponsorlu Bağlantılar

#### Dudaklarınıza da sürebilirsiniz. Rafine edilmemiş hindistan cevizi yağı çatlamış dudakları nemlendirir ve yumuşatır. Yenilebilen bir yağ türü olduğu için ağzınıza kaçarsa endişelenmenize gerek yoktur. Tamamen yenilebilir, bu yüzden biraz sindirerek konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Aslında, hindistan cevizi yağının tüketilmesi de sağlık için mükemmeldir.

#### Yüz kremi olarak kullanabilirsiniz. Duş aldıktan veya yüzünüzü yıkadıktan sonra sürün. Cildinize makyaj yapmadan önce 10 dakika boyunca emilmesini bekleyiniz. Az bir miktarı tüm yüz bölgesi için yeterli olacaktır.

  • Bazı insanların cildinde kullandıktan sonra yağ birikintileri oluşur. Bir kaç gün boyunca cildin sadece bir bölgesine uygulayarak deneyiniz. Eğer ciltte atık oluşturma veya başka yan etkiler görmezseniz diğer bölgelerde de kullanabilirsiniz.
  • Cilt temizliğinde de hindistan cevizi yağı kullanılabilir. Ancak gözeneklerinizin tıkanma eğilimi göstermesine karşı dikkatli olun. Eğer cildiniz için fazla yoğun geleceğini düşünüyorsanız hint yağı ile inceltebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Adet Döneminde Kusma
Yumuşak Bacaklar İçin Ne Yapılır
Adet Dönemi Belirtileri
Kronik Pelvik Ağrı
Meme Kaldırma, Gögüs Dikleştirme
Adet Sancısı Nasıl Azaltılır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.