HİNT UZUN BİBERİ
Hint uzun biberi Hint Adalarında üreyen bir bitkidir. Sarılıcı ve yapraklarını dökmeyen bir bitkidir. Bitkinin meyveleri ilaç yapmak için kullanılır. Tablet yada kapsül şeklinde kullanılabildiği gibi baharat olarak da kullanılabilir.
Bileşiminde Rezin, piperin, nişasta ve darıfülfüle kokusunu veren uçucu bir yağ içermektedir.

DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
Darıfülfül, Bi Ba, Bi Bo, Jaborandi pepper, Kana, Langer Pfeffer, Lindipipper, Uzun Biber, Magadhi, Magdhi, pimienta Larga, Pimenta-Longa, Piper longum, Pippali, Pippli, Poivre Uzun, Poivrier Uzun d’Hindistan, Ushana.

Sponsorlu Bağlantılar

FAYDALARI NELERDİR?
Baş ağrısı, diş ağrısı, astım, bronşit, kolera, koma, öksürük, ishal, epilepsi, ateş, karın ağrısı, inme, hazımsızlık, adet bozukluklarına iyi gelmektedir. Ayrıca cinsel gücü artırmaktadır. Şeker hastalığına da iyi geldiği bildirilmektedir.

NASIL ETKİ EDER?
Hint uzun biberi, bazı parazit enfeksiyonlarına karşı faaliyet gösterebilir.

GÜVENLİ Mİ?
Hint uzun biberi, normal şekilde yani gıdalarda bulunan miktarda kullanıldığı zaman, çoğu insan için güvenli görünüyor. Hint uzun biber bir ilaç olarak kullanımı için güvenli olup olmadığını bilmek için yeterli bilgi yoktur. Gebe veya emziren anne iseniz kullanmamanızda yarar var.

İLAÇLARLA ETKİLEŞİM
Fenitoin (Dilantin)
Etkileşim Değerlendirme: Orta derecede etkileşime sahiptir. Dikkatli olun ve doktorunuzla konuşun.
Hint uzun biberi, fenitoin (Dilantin) ilacının vücuttaki emilimini arrtırabilir. Bu da ilacın etki yada yan etkilerini değiştirebilir.
Propranolol (inderal)
Etkileşim Değerlendirme: Orta derecede etkileşime sahiptir. Dikkatli olun ve doktorunuzla konuşun.
Hint uzun biberi, Propranolol (inderal) ilacının vücuttaki emilimini arrtırabilir. Bu da ilacın etki yada yan etkilerini değiştirebilir.
Teofilin
Etkileşim Değerlendirme: Orta derecede etkileşime sahiptir. Dikkatli olun ve doktorunuzla konuşun.

Sponsorlu Bağlantılar

Hint uzun biberi, Teofilin ilacının vücuttaki emilimini arrtırabilir. Bu da ilacın etki yada yan etkilerini değiştirebilir.
UZUN HİNT BİBERİ DOZAJ
Hint uzun biberi için uygun doz kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullara bağlıdır. Şu anda, Hint uzun biber için uygun bir doz aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli ve dozlarda önemli olabilir, aklınızda bulundurun. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacı veya doktorunuza danışınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Karanfil Yağı
Kara Lahana
Zencefilin Zararları
HİNT UZUN BİBERİ
Anason
Zeytin Ve Faydaları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.