Hızlı Saç Uzatma Teknikleri:

Uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak kadın ve erkek için artı bir etkendir. Ancak uzun saçlardan ziyade sağlıklı saçlara sahip olmak daha önemlidir. Çünkü saçlarınız ne kadar uzun olursa olsun sağlıklı görünmediği sürece. Güzelliğinizi ve albeninizi tamamlayamaz. Saçların modern çağdaki en önemli görevlerinden birisi kişinin vücudunu tamamlaması fonksiyonudur. Yazımızda sizlere sağlıklı bir şekilde nasıl hızlı saç uzatabileceğinizi anlatacağız. Bu sayede uzun ve sağlıklı saçlara sahip olacak ve kendinize güveniniz artacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Saç bakımı ve saç uzaması:

Saçlarınızı uzatmaya başladığınızda onların sağlıklı olması için mutlaka bir takım kurallara riayet etmeniz gerekmektedir.

Bu kurallardan en önemlisi, saçlarda oluşan kırıkların zamanında alınarak bu kırıkların saçlarınıza zarar vermesinin engellenmesidir.

Saç uzatırken uyulacak önemli kurallardan birisi de saçın mutlaka iyi bir beslenme ile desteklenmesidir. Yeterli ve dengeli beslenme saçlar uzarken onlara desteklik sağlar. Vitamin ve mineraller açısından zengin besinler saçların daha sağlıklı uzaması için önemli ve şarttır. Protein, karbonhidrat, yağ ve mineraller dengeli tüketildiği sürece saçlarınız daha sağlıklı olacaktır.

Saç uzatırken uyulması gereken en önemli kural saçta kimyasalların mümkün olduğunca az kullanılmasını sağlamaktır. Böylece saça etkiyen etkenler en aza indirilecektir. Çeşitli kremler, saç jöleleri, saç spreyleri, bazı saç şampuanları ve uygun olmayan yıkama suları saçın sağlıklı uzamasını engeller.

Sponsorlu Bağlantılar

Saçlar uzatılırken mutlaka bolca taranmalı ve fırçalanmalıdır. Tarama ve fırçalama faaliyeti diplerdeki saç yağının uçlara doğru ulaşmasını ve saçların beslenmesini sağlar. Ayrıca tarama ve fırçalama saç diplerindeki kılcalların masajını yapmakta ve buradaki kan akımını hızlandırmaktadır. Bu sayede saçlar daha iyi beslenerek daha sağlıklı olmaktadır. Saçların taranması ve fırçalanması sırasında dikkat edilecek şey sert tarama ve fırçalama faaliyetinden kaçınmaktır. Böylece saçların yıpranmamış olması sağlanır.

 

Hızlı saç uzatmak için doğal yöntemler:

Saçlarınızı koruyan ve besleyen birçok yapay ürün bulunmaktadır. Ancak biz bu yapay ürünlerden ziyade doğal ürünlerin kullanması taraftarıyız. Çünkü doğal yollarla elde edilmiş doğal maddeler insan sağlığı için daha uygun ortamlar sağlamaktadır. Evinizde bulunan birçok doğal madde sayesinde saçlarınızı hızlıca uzatabilirsiniz.

 • Isırgan otu
 • Buğday tohumu,
 • Yeşil çay,
 • Zeytinyağı,
 • Badem yağı,
 • Yumurta,
 • Süt ve yoğurt,
 • Limon,
 • Hindistan cevizi,
 • Muz,
 • Bal,
 • Elma sirkesi

Yukarıda bahsettiğimiz doğal maddelere örneklerdendir. Bu maddeleri kullanarak hazırlayacağınız solüsyonlar ve maskeler evde hızlı saç uzatma ihtiyacınızı karşılayacaktır. Bu maddeler haricinde aslında hemen hemen hiç bir şeye ihtiyacınız da yoktur.

Hızlı saç uzamasına yardımcı doğal maske tarifleri:

Yumurta-süt Maskesi: yumurta süt maskesinde kullanacağımız malzemeler;

 • Zeytinyağı,
 • Yumurta akı,
 • Süt ve limondur.

Öncelikle malzemelerimizi hazırlayalım 1 yumurtanın akını yarım bardak sütü 1 orta boy limonun suyunu ve 2-3 yemek kaşığı zeytinyağını bir kaba koyarak bunları iyice çırpalım. Bu sayede bir karışım elde etmiş oluruz. Bu karışımı çırparken dikkat etmemiz gereken şey karışımı çırpıcı vb. Elektrikli aletlerle değil elde çırpmamızdır. Karışım hazır olduktan sonra 1-2 saat dinlendirin ve karışımı saçınıza dipten uca doğru uygulayın karışımın saç derinize ulaşması için saçınızı iyice ovalamayı unutmayın. Daha sonra saçınızı bone veya poşet yardımıyla kapatın bu şekilde 15 20 dakika bekleyin daha sonra saçınızı istediğiniz gibi yıkayıp durulayabilirsiniz. Bu işlemi haftada 2 kez uyguladığınızda saçlarınızın daha sağlıklı ve daha uzun olduğunu göreceksiniz. Saçlarınızı kapatmayı unutmayın aksi takdirde maske kuruyacak ve saçınızdan çıkması zorlaşacaktır. Ayrıca bunaltma yöntemi demen bu yöntem sayesinde maske saçlarınıza daha etkili olacaktır.

 Isırgan otu Çayı:

Isırgan otu içerdiği kimyasal bileşenler sayesinde saçı besler ve saçın sağlıklı olmasını sağlar. Isırgan otu çayı hazırlamak için önceden kurutulmuş olan ısırgan otları bir tencere içerisinde güzelce kaynatılır. Bu şekilde hazırlanan ısırgan otu suyu süzülür. Bu suyla saçlar güzelce yıkanır. Saç yıkaması sırasında parmak uçlarınızla derinize masaj yaparsanız ekstra etki elde edersiniz. Çünkü parmak ucu masajı saç derinizdeki kan dolaşımını hızlandıracaktır. Yıkadığınız saçlarınızı durulamadan bu şekilde 10-15 dakika bekleyin ve saçlarınızı ılık suyla durulayın. Bu işlemi haftada 1 2 kere uygulamak saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlar.

Yoğurtla saç maskesi yapımı:

Yoğurt insan sağlığı için önemli bir besindir. Bunun yanında yoğurt cilt için de iyi bir nemlendirici kaynaktır. Büyüklerimiz yanan yerlere yoğurt sürerlerdi. Yanık yerlere sürülen yoğurt, Buradan kaybedilen vücut sıvılarının azaltılmasına yaramaktaydı. Aynı şekilde yoğurt saça ve saç diplerine sürüldüğünde buralardaki nemi hapseder ve korur. Sonuçta saç ve saç derisinin nemli kalması sağlanır. Bu da sağlıklı saçlar için yeterlidir. Ayrıca nem saçın daha hızlı uzamasını sağlar.

Yoğurt maskesi için 4 kaşık yoğurta 2 kaşık zeytinyağına ve 2 kaşık da sirkeye ihtiyacımız vardır. Yoğurt maskesinin hazırlanışı oldukça kolaydır. Bunun için bir kaba yoğurt zeytinyağı ve sirke karıştırılır iyice çırpılan bu karışım el ve parmak uçları yardımıyla saça uygulanır. Bu maskenin saçta 15-20 dakika kalması daha iyi sonuç verecektir. Maskenin kurumaması için bir bone ya da poşet yardımıyla saçın kapatılması çok önemlidir. Daha sonra bu maskeyi ılık suyla alışık olduğunuz üzere yıkayabilirsiniz. Haftada 1 ya da 2 kere uygulayacağınız bu maske saçlarımızın sağlıklı uzaması için sizlere yardımcı olacaktır.

Yukarda yazılmış olan maskeler internetten derlenerek sizlere ulaştırılmıştır eğer isterseniz değişik yağlar da kullanarak siz de kendi maskelerinizi yapabilirsiniz. www.onikibilgi.com / www.cilt.net / Çeşitli ingilizce kaynaklar.

 

Uyarı: yukarıdaki maskeyi cildinizin görünmeyen bir yerinde mutlaka deneyin. Cildiniz yukarda söylenen maddelere karşı alerji geliştirebilir. Denediğiniz yerde kaşıntı, kızarıklık ya da anormal renk değişimi görürseniz maskeleri kullanmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
YAZ SICAĞINDA YÜZ SERİNLETME YOLLARI
Burun ve Üst Dudak Arasındaki Kırışıklıklar
Ev Yapımı Cilt Beyazlatıcı Yüz Maskesi
Yağ Aldırma
Dolgun Dudaklar İçin Formüller
AKNE/SİVİLCE İZLERİNDEN NASIL KURTULABİLİRİM
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.