HOODİA NEDİR?
Hoodia Kalahari çölünde etli dev bir kaktüs türüdür. 2 metreye kadar uzayabilmektedir. En önemli özelliği sağlıklı kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Bu bakımdan diyet dünyasında yankı uyandıran önemli bir bitkididir.

DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
Kaktüs, kaktüs Hoodia, kaktüs du Kalahari, Extrait De Hoodia, Hoodia Kaktüs, Hoodia Özü, Hoodia Gordonii, Hoodia Gordonii Cactus, Hoodia P57, Kalahari Cactus, Kalahari Diyet, P57, Xhoba.

Sponsorlu Bağlantılar

FAYDALARI NELERDİR?
İştahı bastırarak kilo alımına engel olur.

NASIL ETKİ EDER?
Kaktüste bulunan P57 isimli molekülün açlık duygusunu bastırdığı düşünülmektedir. Bu molekül açlık bölgesi olan hipotalamusa giderek orada yeme isteğini azaltır. Günlük kalori ihtiyacinizi da yüzde 30-35 oranında azaltır. İşin doğrusu güzel tarafı yeme isteğini azaltır ama aynı zamanda vücut canlılığını da korur.

NE KADAR GÜVENLİ?
Kukuleta güvenli olup olmadığını bilmek için yeterli bilgi yoktur. Fakat bilim insanlarının on yıla yakın olan yaptıkları çalışmalarında bir yan etkiye rastlanmamıştır.  Ama yine de hamile yada emzirenseniz almamanızda yarar var.

NE KADAR ALINMALI?
Uygun doz kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda bu bitki için uygun bir doz aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli ve dozlarda faydalı olabilir, aklınızda bulundurun. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin, kullanmadan önce eczacı veya doktorunuza sorunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI
Astaksantin Nedir? Neye İyi Gelir?
Metil Sülfonil Metan (MSM)
DMSO (dimethylsülfoksit)
PORİA MANTARI
VİTAMİN E
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.