“Hormonal Bozukluklar Yağlanmaya Neden Olur.”

Aileden gelen faktörlerin dışında vücutta salgılanan hormonların düzensiz bir şekilde olması bölgesel yağlanmaya etki eden nedenlerin başında gelmektedir. Özellikle bel ve çevresinde yağlanma olan kişilerin mutlaka insülin hormonu değerleri ölçülmesi gerekir. İnsülin, vücutta pankreas tarafından üretilen ve vücudumuza aldığımız besinlerde yer alan şekerin hücrelerin içerisine dağıtılarak vücut tarafından kullanılmasını sağlayan bir hormondur. Fakat bel çevresinde gittikçe yağlanma artmaya başladığı vakit insülin hormonu eşit miktarda şekeri hücrelere dağıtmakta güçlük çeker ve bu nedenle vücutta insülin seviyesi artmaya başlar. İnsülin hormonunda meydana gelen artış, kişide açlık hissi uyandıracağı için kişinin gün içerisinde daha fazla yemek yeme isteği duymasına ve bu sebepten ötürü yağlanmanın daha hızlı gerçekleşmesine neden olur. Temel olarak diyabetin erken belirtilerinden biri olan insülin seviyesi yükselmesi bu yüzden çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Bel İnceltme Programı
Selülit Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?
Vücutta Yağ Oranı %25'i Geçtikten Sonra Çok Dikkat Edilmelidir.
Karın Nasıl Eritilir
yazın yağ yakma yolları
Bölgesel zayıflama için öneriler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.