HYALURONİK ASİT
Hyaluronik asit, doğal olarak insan vücudunda bulunan bir maddedir. Özellikle gözler ve eklemlerdeki sıvıda yüksek konsantrasyonlarda bulunur.

DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
Asit Hyaluronique, Acido Hialurónico, Glycoaminoglycan, Glycoaminoglycane, Hyaluran, Hyaluronan, Hyaluronat de Sodyum, Hyaluronat Sodyum, Hylan, Sodyum Hyaluronat.

ETKİLERİ NELERDİR?

Sponsorlu Bağlantılar

  • Ağız içinde yaralar.
  • Göz cerrahisi ve kornea nakli sırasında göz içine enjekte edilir

Olası diğer etkileri arasında osteoartritte eklem içine enjekte edilerek kullanılabilir. Bunlara ek olarak deride yaralar ve yanıklar için ve yaşlanmasını önlemek için de kullanılabilir.

NASIL ETKİ EDER?
Hyaluronik asit, eklem ve diğer dokularda yağlayıcı olarak görev alır ve bir yastık gibi hareket eder. Buna ek olarak, vücudun inflamatuvar yanıtını etkileyebilir.

GÜVENLİ Mİ?
Hyaluronik asitin reçete edilmiş formları çoğu insan için güvenlidir. Hyaluronik asit, ağız yoluyla alındığında güvenli olup olmadığını bilmek için hakkında yeterli bilgi yoktur. Bazen hyaluronik asit enjekte edilir, edildiği yerde ağrı ve kızarıklık oluşabilir. Hyaluronik asit, göz ameliyatı için kullanıldıktan sonra gözde basınç artması ortaya çıkabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Nadiren, hyalüronik asit alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Hyaluronik asit ürününün alınması ve ya enjekte edilmesi profesyonel bir sağlık personeli tarafından yapılmalıdır. Hamile veya emzirme durumunuz varsa bu ürünü kullanmayınız.

DOZ AYARLAMASI NASIL OLMALI
Aşağıdaki dozlarda bilimsel araştırmalar incelenmiştir:
Enjeksiyon yoluyla:
Osteoartrit tedavisi için: Alanında uzman bir doktor tarafından diz eklemi içine hyalüronik asit enjekte edilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
GYMNEMA (GURMAR)
MELATONİN
Bıldırcın Yumurtası
Erkeklere Özel 16 Beslenme Takviyesi
GİNSENG (PANAX)
SİTOSTANOL
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.