İDRARDA SEMEN YADA MENİ GÖRÜLMESİİdrarda Semen yada Meni Görülmesi

İdrarda meni normalde bulunmaz. Fakat bulunuyorsa bunun yaygın nedenleri arasında prostat büyümesi, retrograd ejakülasyon (kendi içine boşalma) ya da meni önceki ilişki veya mastürbasyon nedeni ile üretra içinde kalan kısmın idrar ile dışarı akmasıdır. İdrarda sadece küçük bir miktar meninin bulunması genellikle fark edilmez. Birçok erkek bir doktorun kendisini fizik muayene yapana kadar bunun farkına varmaz. Eğer meni idrar yaparken fiziksel olarak fark edilir ise, muhtemelen idrar yaptıktan hemen sonra yada önce hafif bir sızma olarak görünecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Belki idrarda semenin en sık nedeni, erkeğin boşalmasından kısa bir süre sonra idrarını yaptığında fark edilmesidir. Bu genellikle çok küçük bir miktarda olduğu için çoğu kişi bunun farkına dahi varamaz.

İdrarda meninin başka bir olası nedeni ise şişmiş yada büyümüş prostattır. Meninin bileşiminde yer alan seminal sıvı prostat bezinin içinde üretilmektedir ve idrar yapma zamanında bunun bir kısmı kaçak olarak dışarıya sızması olasıdır. Tabiî ki sadece buna bakarak prostat büyümesi teşhisi konmamalıdır. Prostat genişlemesinin diğer belirtileri arasında acil idrara çıkma isteği ve tamamen idrar yapamama yada idrarı boşaltamama gibi yaygın görülen belirtiler de yer almaktadır.  Bu belirtiler olan herkes fiziksel değerlendirme için bir doktora görünmelidirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Retrograd ejakülasyon idrarda meni görülmesinin başka bir potansiyel nedenidir. Böyle bir durumda kişİdrarda Semen Neden Oluri boşalma sırasında meninin dışarı çıkması yerine meni idrar yolu içine geriye gider. Yani buna Türkçe olarak geriye boşalma da denilebilir. Sonrasında ise idrar yaparken kişi idrarında semen yada meni fark eder. Böyle bir durum çocuk sahibi olmak isteyen adaylar için tedavi edilmesi gereken bir tıbbi durumdur. Tedavinin sağlanamaması, geç kalınması geri dönüşsüz yolların olmasına neden olabilir. Suni tohumlama, baba olmak isteyen erkekler için iyi bir seçenek olabilir.

Vakaların bir çoğunda bir hekim tarafından inceleme yapılana kadar idrarda sperm olduğu tespit edilmez. Diğer zamanlarda olduğu zaman erkek fark edebilir. Semen idrardan hemen önce veya doğrudan idrar ile çıkabilir. Bazen de idrar yüzeyinde yüzerken fark edilir. Bu çoğu zaman endişeye neden olmamalı, ancak diğer belirtiler varsa mutlaka bir doktora danışılmalıdır.

NOT: Erkeklerin kendilerinden gelen herhangi bir sızıntının meni olduğundan emin olmaları gerekir. Çünkü bazı cinsel yolla bulaşan hastalıklar da erkekte sıradışı ve meni zannedilebilen akıntılara neden olabilir. Böyle durumlarda diğer belirtilere de dikkat etmek gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Penis Eğriliği Tedavisi, İlaçlar ve Ameliyat
İktidarsizlık Kabusu
Penis Kırılması
Pilonidal Kist
Düşük Sperm Sayısı Ne Anlama Geliyor? Nedenleri Nelerdir?
Testis Büyümesi Nedenleri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.