İdrardan kan gelmesi

Sponsorlu Bağlantılar

İdrardan kan gelmesi, böbreklerden süzülerek gelen idrarın toplandığı keseye verilen isme idrar torbası diyoruz, burada toplanan idrar, zaman zaman idrar torbasının kasılması sebebiyle idrar cinsel organlarımızdan dışarı boşaltılır.

Belirtileri:

Bazen beldeki omuzlardan idrar torbasına yakın olan bir yerin darp veya düşme sonucu yok olması sebebiyle mesane çok miktarda idrarı depo edemediğinden ansısın dışarıya istem dışı olarak çıkar, uyku da buna yardımcı olur, çünkü kaslar gevşemiştir. Bu hal çoğu kez çocuklarda ve yaşlılarda görülür. Böbreklerin iflas etmesi veya aşırı soğuk alması idrarın hastalıklı olup kanla karışıp dışarı gelmesi idrar yollarını ve böbreklerini üşütmekten kaynaklanır.

Sponsorlu Bağlantılar

Tedavi:

Ödağacı tozu, idrarını tutamayan kimseler için faydalıdır. Her kim sorgun söğüdü yağını, böbreklerine, kamışına ve kamışın etrafına sürerse, böbrek üşütmelerine ve idrar damlamasına karşı gayet iyi gelir, acur, mesane ağrılarına karşı faydalıdır. Tohumu ise idrarı söktürür, reyhan, idrar yollarındaki şişlikleri iyileştirir.

Bal, böbrek ve mesane tıkanıklaıklarını açar. Şeker kamışı idrarı çoğaltır.
Mekkeayrığı idrarı ve adet kanamasını söktürüp çoğaltır, soğuktan meydana gelen şişlikleri dağıtır, papatyanın suyu içilir veya lapasının üzerine oturulursa, idrarı ve adet kanamasını söktürüp çoğaltır. Bal, tıkanan organları açar, idrarı ve sütü çoğaltır, ağrı ve sızıy dağıtır, mideyi de yıkayıp temizler. Kekik, idrarı ve adet kanamasını söktürüp çoğaltır.

Yazar Hakkında
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıdan Sağlık Yorumları

 • Sağlık

  2 gün önce eşimle bir ilişkiye girdik ve bu ilişkide eşim içime boşaldı bende hemen ertesi gün hapı alıp içtim ve içtikten 1 gün sonra idarımdan kan ve şiddetli ağrı gelmeye başkladı karnımın alt bölgesindede ağrı var bu ağrı bende çok halsizlikle baş dönmesi yapıyor nedenleri nelerdir bana yardımcı olurmusun lütfen cvp nızı maiil adresime yollarsanız çok sevinirm hoşçakalaın şimdiden teşekkürler..

 • Sağlık

  slm hayatimda bugun ilk defe idrarimdan kan geldi soktayim hastaneye gidmek istemedim sabahi bekledim ev doktoruma gidecem ana hangi sebeblerden gelmis olabilir bilginize arz ederim saygilar alim kaya hollanda

 • emine pola

  Çok sağolun neler yapmamamız gerektiğini öğrendik

Yazı Hakkında Bir Yorum Yapınız
 • Kanal D Doktorum Programı
 • Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

 • Samanyolu TV Hayatın Nabzı Programı
 • Opr. Dr. Bülent Erkurt'un sunumuyla Hayatın Nabzı hafta içi her sabah, saat 08:30'’da Samanyolu TV'de

 • ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER
 • “ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor