aysel

İyi günler. Sabah kalktığımda tuvalette idrar gibi kan geldi. Ben özel günüme girdiğimi düşündüm.Ama daha sonra hiç gelmedi. Tedirgin oldum, bilgi almak istiyorum. Böbrek sorunum ya da bu tarzda başka bir hastalığım yok. Sadece bir kaç gündür belim ağrıyor. Bir de bu günler de çok fazla ayakta durup yoruldum. Cinsiyetim kadın. 24 yaşındayım ve bekarım.

Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle geçmiş olsun,

Sorunuza gelince özellikle bayanlarda meydana gelen idrardan kan gelmesi vakalarının başlıca sorumlusu idrar yolları iltihabı, mesane(idrar kesesi) iltihabı yada böbrek ve böbrek kanallarına bağlı yine iltihaplı enfeksiyonlardır. Belinizde ağrıların oluşması ve bunun akabinde idrarınızdan kan gelmesi böbrek yolları ilthabını akla getirmektedir. Ancak iltihaplı bir enfeksiyondan söz edebilmek için öncelikle belli zaman aralıklarında yükselen ateşten de söz etmek gerekmektedir. Şöyle ki iltihaplı vakalarda idrardan kan gelmesiyle birlikta hastada yüksek ateş de görülür. Bu ateşlenmeler belli zaman aralıklarında olabileceği gibi sürekli de devam edebilir.

Bu söylediklerimizin yanında sürekli ve şiddetli yorgunluk da idrardan kan gelmesi nedeni olabilecek bir durumdur. Ayakta uzun zamanlar geçirmek hele bu faaliyetin soğuk ortamlarda yapılıyor olması. Önemli bir durumdur.

Değerli ziyaretçimiz, Hastahanelerin üroloji servisi yada intaniye poliklinikleri idrardan kan gelmesi vakalarına bakabilmektedir. Buralarda yapılacak tetkikler sonucunda gerçekte rahatsızlığınızın ne olduğu rahatlıkla anlaşılacaktır. Geçmiş olsun. İdrardan kan gelmesi makalemizi mutlaka okuyunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kafein Kan Basıncını Artırır Mı
Hemolitik sarılık İlaçları
Bebeklerde Sarı Kulak Akıntısı
Dizde Yanma Hissi Neden Olur
Kulak Kaşıntısı Nasıl Geçer
Kısaca DNA
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.