İĞNELİ EPİLASYON
İĞNELİ EPİLASYON NEDİR?
Tıptaki ismi elektroliz olan iğneli epilasyon tekniği yaklaşık olarak yüz yirmi senelik bir geçmişe sahiptir ve halen günümüzde %100 oranında sağlıklı, kalıcı ve en etkili yöntem olarak bilinmektedir. İğneli epilasyon uygulanacak olan bölgedeki tüy köklerinin yoğunluğuna ve genişliğine göre belirlenen tam ayarlı problar sayesinde tüy köklerine verilen ufak elektrik akımlarıyla birlikte bölgede bulunan tüm hücrelerin zarar görmesi sağlanır. Bu verilen zarar hiçbir zaman geri dönüşümü olmayacağı için kalıcı çözüm üretmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu işlemlerle uğraşan kişiler, uzun zamandır kullanılan iğneli epilasyon yönteminin çok yararlı olduğunu bildikleri için günden güne geliştirerek yeni teknolojiler keşfetmişlerdir.

Bu yeni üretilen sistemle birlikte, tüy köküne verilen zararın tamamen doktor kontrolünde olabilmesi için bir bilgisayar ve bir monitör yardımıyla faaliyet gösteren ve kontrolün tamamen doktorda olduğu yeni elektroliz tedavi şekli oluşturulmuştur. Bu yeni sistemle beraber, tüy köklerinin bulunduğu bölgeye nokta atışı yapılmakta ve uygun elektrik akımı hastaya verilmektedir. Bu sayede hastanın güvenliği en üst seviyede olmakla birlikte tedaviden alınan sonuçta maksimum seviyeye çıkmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Fakat iğneli epilasyonun bilgisayarlı olan tedavisi günümüzde henüz çok yaygın olmadığı için birçok tedavi merkezinde uygulanamamaktadır. Ülkemizde gerçekleştirilen iğneli epilasyon tedavileri genellikle ince, sarı ve beyaz kıl kökleri üzerinde oldukça etkilidir. Yapılan operasyon mutlaka uzman bir kişi tarafından daha önceden tamamen sterilize edilmiş bir yerde gerçekleştirilmelidir.

İĞNELİ EPİLASYON NASIL UYGULANIR?TEDAVİ ÖNCESİ VE SONRASI
İğneli epilasyon uygulanacak bölge ilk olarak bol su ile temizlenir. Temizlendikten sonra hacim olarak %70’i geçmemesi gereken alkolle birlikte bölgeye tampon uygulanır. Epilasyon işlemi için az bir frekans yeterli olucaktır. Tedavi sırasında hastada herhangi bir ağrı veya acı hissi oluşmaz, sadece ufak bir ısı hissedilebilir.

Tedavide yararlanılacak olan iğneler mutlaka steril ve daha önceden başka bir kişiye uygulanmamış olması gerekmektedir. İğne, deriye paralel bir pozisyonda kıl köküne doğru sokulur ve elektrik akımı verilmeye başlanır. İğne kıl kökünden çıkartılmadan önce elektrik akımı kesilir ve eğer kıl kökünde istenilen zarar meydana gelmişse kıl kökü kendiliğinden düşmektedir. Tedavi süresi de iğneli epilasyon uygulanacak olan bölgedeki kıl yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir.

Tedavinin ardından deride hafif kabarıklıklar ve kırmızı ufak yaralar meydana gelebilir. Hatasız geçen bir operasyonun ardından bile bu tür yan etkilerle karşılaşmak her zaman mümkündür. Bu teknikle epilasyon yaptıracak olan kişi, çok yorgun veya uykusuz bir şekilde veya hasta bir şekilde operasyona girmemelidir. Genellikle bu tür zamanlarda vücut alarm verdiğinden dolayı hassasiyeti artacak ve ortaya acı hissi çıkacaktır.

İğneli epilasyon kesinlikle kulak, kaş ve alın bölgelerinde bulunan kıllar için uygulanmaz. Tedavi uygulandıktan sonraki bir gün içerisinde cildin temiz hava almasını engelleyen parfüm, deodorant gibi ürünlerin kullanılmaması tavsiye edilir. Bunun dışında tedavinin hemen ardından gelen üç gün içerisinde güneş ışığına direk maruz kalınmamalı mümkünse güneş altına hiç çıkılmamalıdır.

İĞNELİ EPİLASYON FİYATLARI
İğneli epilasyon maliyeti için herhangi bir fiyat tarifesi bulunmamaktadır. Fiyatlar genellikle hastanın doktor kontrolünden sonra belirlenmektedir. Uygulamanın gerçekleştirilecek olan bölgedeki kıl köklerinin yoğunluğuna ve cinsine göre kişiye özel ödeme planı çıkartılmaktadır. Bu sebepten ötürü, kıl köklerinin yoğun olduğu bölgede gerçekleştirilecek uygulamalarda seans sayısıda paralel olarak artacağı için fiyat yükselicektir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Burun Üstündeki Siyah Noktalar Nasıl Giderilir?
Sellülit tedavisi ve Vücut bakımı
Cilt Kusurları Nasıl Gizlenir
Evde El Losyonu Hazırlama
Karın Germe Ameliyatı
Kişiye Özel Cilt Bakımı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.