İKİ AYDA NASIL 12 KİLO VERİRSİNİZİki Ayda 12 Kilo Verme

Size hızlı şekilde kilo vermeyi vaat eden birçok diyet vardır. Çok kısa sürede kilo verebilirsiniz. Ancak verdiğiniz kiloyu koruyabilmek önemlidir. Gerçek şudur ki uygulanan diyetlerin %95 i başarısız sonuçlanır. Verdiğiniz kiloları 1 yıl içeresinde geri alırsınız. Bu diyetlerin çoğu vücudunuza zarar verir ve sizi güçsüz bırakır. Sağlıklı şekilde kilo verip bu kilonuzu korumak istiyorsanız hayatınızda bazı değişiklikler yapmanın zamanı geldi demektir. Kilo kontrolü ile tanışmak ve egzersiz yapmak gibi.

Sponsorlu Bağlantılar

İşte size incelmeniz için sağlıklı kilo verme stratejileri. Aşağıda verilen adımları takip ederek daha sağlıklı ve daha ince görünmeniz mümkün.

1.ADIM

Kilo verme kararınızın önemini iyi anlayarak işe başlayın. Amacınız daha sağlıklı hissetmek ve daha uzun yaşamak olsun. Sadece 1-2 kilo vermek bile sizi iyi hissettirir. Ruhsal ve fiziksel olarak rahatladığınızı görürsünüz. Acele etmenize gerek yok; ancak bu planla düşündüğünüzden daha çabuk kilo verdiğinizi göreceksiniz. Yeter ki çok fazla düşünüp takıntı haline getirmeyin.

2.ADIM

Aldığınız kalorilerin bilincinde olun. Bunu planlı şekilde yapmak için internette online günlükler vardır. Ya da bir not defteri tutun. Burada vermek istediğiniz kilo miktarını, yediğiniz her şeyi ve yaptığınız spor aktivitelerini not edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

3.ADIM

Egzersiz için plan yapın. Başlamanızı sağlayacak herhangi bir şeyi yapabilirsiniz. Yemeklerden sonra yürüyüş yapmak, yoga, gevşeme hareketleri, yüzme ve bisiklet sürme gibi. Yaptığınız egzersiz her ne olursa olsungünde 500 kalori yakmayı hedefleyin.

4.ADIM

Her gün 6 küçük öğün yiyin. Sık aralıklarla ve az miktarda yenilen yemekler metabolizmanızı hızlandırır. Porsiyonlarınız küçük olduğundan aldığınız kalori miktarı da az olur.

5.ADIM

Günde 1200-1500 arasında kalori almak yeterlidir. Bu miktar ideal bir miktardır ve aç kalmanız gerekmez. Her öğünde yaklaşık olarak 200-250 kalori olur. Bu miktar ette çok azken ıspanakta oldukça fazladır. Kendiniz için haftalık menüler hazırlayın. Bir günlük kalori miktarınız 1200 olsun. Böylece ne kadar karbonhidrat yediğinizi veya ne kadar yağ yediğinizi düşünmek zorunda kalmazsınız. Aldığınız kalori miktarını takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Yaşamınızı sürdürebilecek ve sağlıklı kalacak şekilde beslenin. Yediklerinizin fazla olmamasına dikkat edin. Çünkü fazlasına ihtiyacınız yok. Zaman geçtikçe ekstradan yemek istemediğinizi fark edecek ve az yeme alışkanlığınız olacak. Doyduğunuzu hissettiğinizde hemen yemeyi bırakın ve boyut olarak daha küçük tabaklar kullanın. 

6.ADIM

Vermek istediğiniz kiloyu hatırlatması için son zamanlarda çekilmiş bir fotoğrafınızı buzdolabına yapıştırın. Ancak kilonuzu sürekli olarak kontrol etmeyin. Çünkü fark edilir bir değişiklik olmadığında moraliniz bozulacaktır.

7.ADIM

Gazlı ve şekerli içecekleri, cipsleri ve yüksek kalori içeren yiyecekleri hayatınızdan tamamen çıkarın. Atıştırmalık olarak meyve; içecek olarak da su tercih edin.

8.ADIM

En sevdiğiniz yiyeceklerin kalori içeriklerini öğrenin. Kalori miktarları çok yüksekse yerine daha sağlıklı olanları bulun ve onları yiyin.

9.ADIM

Her zaman kendinizi sevin ve diğer insanların ne dediğini umursamayın. Kendiniz olun. Diğer insanlar çok zayıf diye siz de zayıf olmak zorunda değilsiniz. SİZ istediğiniz için zayıflayın; insanlar size gülüyor diye değil.

10.ADIM

Yediğiniz yemeklerin porsiyonlarına dikkat edin. Daha küçük tabaklar ve daha küçük porsiyonları tercih edin.  İki Ayda 12 Kilo Zayıflama

11.ADIM

Haftada bir kez tartılın. Bunu her haftanın aynı günü ve saatinde yapmaya özen gösterin. Ve de sabah saatlerinde olmasına dikkat edin. Çünkü gün içerisinde kilonuz değişebilir. Kıyafetlerinizin ağırlığını da dikkate almayı unutmayın.

12.ADIM

Yemek alışkanlıklarınız için bir günlük tutun.

13.ADIM

Yaptığınız egzersizi sosyal hale getirin. Arkadaşlarınızla yürüyüşe çıkın; ailenizle bisiklet sürmeyi deneyin. Çünkü çevrenizdeki insanların desteği sizi motive edecektir.

14.ADIM

Kahvaltıyı asla atlamayın. Kahvaltı günün en önemli öğünüdür ve gün boyunca size gerekli olan enerjiyi sağlar.

15.ADIM

Egzersiz yapın. Özellikle karın egzersizleri yapmak çok önemlidir. Haftanın en az 3 günü karın egzersizi yaptığınız takdirde karın bölgenizin inceldiğini göreceksiniz. 

16.ADIM

Bir egzersiz rutininiz olsun ve bu rutine bağlı kalın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Psikolojik Kilo Alma Problemi
Neden Zayıflayamıyorum?
1 saatte 4 cm incelmek
zayıflamak için otlar
Lida zayıflama hapı şikayet yorumları
Zayıflamayı Hızlandırmanın Doğal Yolları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.