İlişki Sırasında Yanma Hissi ve Kasılma

Sponsorlu Bağlantılar

hale
Eşimle ilişkiye girerken vajinamda yanma ve acı oluyor. Ayrıca kasılmalar da  ilişkiyi zora sokuyor. Nedeni ne olabilir?

Öncelikle şunu söylememize müsaade ederseniz sevinirim. Şöyle ki evlilikte ilişki çok önemli bir ritüeldir ve ilişkisi düzenli ve kaliteli olan evlilikler hemen hemen bütün zorlukları kolaylıkla aşabilir. Eşler birçok alanda birbirlerini anlamaya ilişkiye hazırlık ve ilişki sırasında başlarlar. Çünkü bu zamanlarda kişiler insani zaaflardan kaynaklanan durumlara bağlı olarak birbirini kabule daha yatkındırlar.

Sorunuza gelince: Vajina salgı bezleri açısından oldukça zengin bir organdır. Böyle oluşu ona ilişki sırasında rahatça kaygan olma yetsini kazandırır. Bu durum ilişkiyi kolaylaştırır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sizin durumunuz nedir? Eğer vajinanız kaygan olduğu halde bu şikayetiniz devam ediyorsa bu durumda sizde akıntı var diyebiliriz. Mutlaka bir doktora başvurmanız gerekmektedir.( vajinal akıntı makalemizi okuyunuz). Vajinal akıntının nedeni vajinal enfeksiyonlar olabilir.

Vajinanız kaygan değilse zaten ilişkiniz sorunlu olacaktır. Bunu aşmanın yolları ilişkiye girmeden önce mutlaka eşinizle konuşmanız ve ön svşme yapmanızdır. Eğer sorun hala devam ediyorsa vajinal kayganlaştırıcı ürünler kullanmanız gerekebilir.

Vajinada kasılmalar genelde ağrılı ilişkiden kaynaklanmaktadır. Ağrılı ilişkiyi aşmanız durumunda kasılma olayı da kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Yazar Hakkında
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıdan Sağlık Yorumları

 • Sağlık

  ESİMLE EVLENELİ 4 GUN OLDU İLİSKİ ESNASİNDA HALA KAN GELİYOR VE COK KASİLİYOR ODA COK İSTİYOR AMA BUNLARDAN DOLAYİ MUTLU OLAMİYOR ARAMİ VERSEK ACABA.

  Kesinlikle ara verin. Ayrıca eşiniz istediğinde birlikte olmanızda da fayda vardır. Not: En az 1 hafta doğal olarak ara vermeniz gerektiğini de unutmayın. Yaraların iyileşmesi gerekiyor. Mutlu bir birliktelik temennisiyle.

Yazı Hakkında Bir Yorum Yapınız
 • Kanal D Doktorum Programı
 • Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

 • Samanyolu TV Hayatın Nabzı Programı
 • Opr. Dr. Bülent Erkurt'un sunumuyla Hayatın Nabzı hafta içi her sabah, saat 08:30'’da Samanyolu TV'de

 • ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER
 • “ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor