İLK GECE

ilk geceEvliliğin ilk adımlarındandır ilk gece. Bu gece ve ilk ilişki, hem kişinin sosyal hayatını hem de gelecekteki cinsel hayatını kalitesine göre olumlu veya olumsuz yönde tesir eder. Gerek kadın gerekse erkekler için birtakım tedirginliklerin olduğu ve “Acaba ne olacak?” diye düşünenler için bilinmesi gereken her şeyi sizin için yazdık.

Eşlerin cinsel konularda bilgi sahibi olması mutlu bir gece için çok önemlidir. İlk gece, daha çok kadın ve geleceği için daha önemlidir. Kaliteli bir ilk gece geçirmeyen kadın, gelecekteki cinsel hayatında uyarılamama, çok geç uyarılma, orgazm olamama veya çok geç orgazm olma gibi bir takım sorunlar yaşayabilmektedir. Dolayısı belirtilen korkulan durumların olmaması için eşlerin ve özelliklede erkeğin bu konuda olabildiğince anlayışlı ve hassasiyet içinde olması gerekir. Aksi takdirde sorumluluklarını yerine getirmeyen erkek ile beraber yaşanan ilk deneyimin, kalıcı psikolojik izler bırakması mümkün olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer kadın ilk ilişkide tatlı heyecanlar yaşamışsa, ilk olay, kadın için unutulmaz bir hatıra olarak kalır.

İLK CİNSEL İLİŞKİ HAKKINDA

 • Ağrı: Yapılan “ön sevişme” ile kadın hazır duruma getirildiğinde ağrı hissedilmez. Erkek vajina kayganlığını kontrol etmeli, ona göre davranmalıdır.
 • Kanama: Her 100 kadından 1’inde kanama olmayabilir. Yeteri kayganlık sağlanmışsa kızlık zarı yırtılmadan kalabilir. Bazı kadınlarda da kızlık zarındaki damarlar çok az olduğundan, zar yırtılmasına rağmen gözle görülebilen bir kanama gerçekleşmeyebilir.  
 • Kanama süresi: Normalde kızlık zarı bozulduğunda kanama en geç yarım saatte durur.
 • Acıma veya tahriş gibi durumlarda ilişkiye birkaç gün ara verilmesi uygun olur.
 • Ön hazırlık öncesi: Ön hazırlığın, kadını ürkütecek ve gönlünü soğutacak bir şekilde olmamasıdır. Mesela; damadın gelini kendi eliyle soymaya kalkması doğru değildir. Çünkü kadın, bir erkeğin karşısında ilk defa çıplak olarak görünmekten ve erkeği çıplak olarak görmekten utanabilir veya sıkıntıya düşebilir. Bu işin de perdelenmesi gerekir. Bunun için ya lamba söndürülmeli veya az ışıklı gece lambası bulundurulmalıdır.
 • Cinsel konularda da eşler birbiriyle iletişimde olmalı, isteklerini, fikirlerini özgürce birbirlerine dile getirilmelidir.

İLK DENEYİMDE KADINLAR

Sponsorlu Bağlantılar

 • Partnerine hazır olduğu veya henüz hazır olmadığı mesajını net olarak verebilmesi
 • Kadın eşinin heyecan ve sevgisini paylaşmaya çalışmalı,
 • Kendisini yersiz korku ve endişelerden sıyırmaya çalışmalı
 • Kız uyarılamaz, kaygan sıvı gelmezse, bir merhem kullanılmalı. Cinsiyet organlarına bir miktar vazelin sürmek bu işi kolaylaştırır.
 • Kızlık zarının yırtılmasında, kanama ve acının hafifletilmesi için eşlerin yatakta alacakları pozisyon önemlidir. Bunun için, genç kız bacakları ayrık ve dizleri bükülmüş vaziyette sırt üstü yatmalıdır. Bu şekildeki birleşmede sızı daha az olacaktır.

İLK DENEYİMDE ERKEKLER

 • Erkek, kadının kendisinden farklı olan doğasını kabul etmelidir.
 • Bir kadının cinsel ilişkiye hazır olmasının, kendisinden daha uzun süre aldığı gerçeğini kabul etmelidir.
 • Erkeğin, birtakım korkuları olduğu bilip, “ön sevişme” öncesi kadını rahatlatıcı konuşmalar ve ya sürprizler hazırlayabilir.
 • Yumuşak davranması ve zorlayıcı hareketlerden kaçınması,
 • Erkek, kadının canının yandığını hissettiğinde girişimden vazgeçmelidir.
 • Erkekler için bu gecenin şifresi “ön hazırlık” tır. Aceleci davranılmayıp, bu işlem tamamlandığında gerisi kendiliğinden halledilecektir.
 • Gerekirse, partnerlerin gelecekteki hayatları adına, ilk ilişkiyi daha sonraki bir zamana erteleyebilmeleri gerekir.

Önemli NOT:  İlk gece deneyiminde özellikle erkeklerden olumlu yaklaşım beklenir kadın gergin ve çekingen olsa da erkeğin kadını hoş görmesi ve ona yapıcı yaklaşması çok önemlidir. Bir şeyi tekrarlamakta fayda vardır. İlk gece ne kadar olumluysa sonraki cinsel deneyimler de o kadar olumlu olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Şok Diyet
Elma Sirkesi
Hoş Kokular İyi Geliyor
Böbrek Büyümesi
Kalça Protezi
Ağlamanın Faydaları :)
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.