İMPETİGO NEDENLERİ NELERDİR?
İmpetigo cildinizin üst katmanlarına, genellikle Streptococcus ve Staphylococcus bakterilerinin sızması nedeniyle oluşur. Eğer yaralanma diğer tür yollarla da impetigo gelişebilir. Ama daha sıklıkla bu bakteriler genellikle bir lezyon veya aşınma yoluyla cilde girer. Bakterilerin cilde girdiği diğer yaygın yollarından bazıları hayvanlar, böcekler ya da diğer insanların bıraktığı ısırık izleri yer alabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yetişkin olarak impetigo gelişmesi mümkün olas da, hastalık genellikle küçük çocukları yakalar. İmpetigo bulaşıcıdır ve enfekte bölgedeki yaralardan sızan sıvılar ile ve enfekteli derinin çizilmesi ile kolaylıkla yayılabilir. Eğer impetigo hastalığı mevcut ise, sıklıkla enfekte alanları temizlemek gerekir. Ellerinizi ve diğer vücut kısımlarını veya enfekte alanlara temas eden malzemeleri enfekte sıvının yayılmasını önlemek için sık sık yıkamak önemlidir.

KİMLER RİSK ALTINDADIR?

Bir dizi faktör impetigo hastalığına yakalanma riskini artırır. Aslında sadece risk faktörleri ile değil tüm insanlarda impetigo gelişebilir. İmpetigo için risk faktörleri şunlardır:

  • Soğuk algınlığı (viral solunum yolu enfeksiyonu)
  • Cilt sıyrıkları veya lezyonların gelişmesi
  • Sağlıksız yaşam koşulları

RİSK NASIL AZALTILIR?

Sponsorlu Bağlantılar

İmpetigo cildin üst katmanlarında bakteri istilası ile meydana geldiğinden, birkaç basit alışkanlıkları uygulayarak impetigo hastalığına yakalanma riskini azaltmaya yardımcı olabilirsiniz:

  • Deri sıyrıkları ve lezyonları derhal antibakteriyel ajan uygulanarak temizleme
  • Temiz yaşam koşullarının oluşturulması

İLGİLİ DİĞER BAŞLIKLAR.. TIKLAYINIZ!!!!

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kasık Fıtığı (İnguinal Herni)
Beyin Tümörü Tedavisi, Testleri ve İlaçları
Bağırsak Kurdu
Kordon Kanı
Kalıcı Öksürükle Birlikte Oluşan Belirtiler Nelerdir?
HIV yada AIDS Nasıl Tedavi Edilir?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.