İP ATLAMAYARAK KİLO VERMEİp Atlayarak Kilo Verme

Çoğumuzun basite indirgediği ip atlama kilo verme, kalori yakma ve kondüsyon için çoğu uzman tarafından önerilen bir egzersizdir. uzman Birçok kişi koordinasyon eksikliğine sahiptir. İp atlama aracını kullanmanın önemli yararlarından birisi de fazla yağları yakmasıdır. Bunun nasıl gerçekleştiğini birkaç adımda açıklamaya çalışalım:

Sponsorlu Bağlantılar

  1. İlk başladığınızda tek seferde 30 saniye ile bir dakika arası devam etmelisiniz. Eğer çok kilolu değilseniz iki dakikalık atlamalar yapınız. Her iki dakikalık setler arasında bir dakika ara veriniz. 2-4 set yapmaya çalışınız.
  2. Doğru şekilde ip atladığınızdan emin olunuz. İpi çevirirken yere yakın zıplamaya çalışınız. Yükseğe sıçramak eklemler için risklidir. Kendinizi çok yormadan ve gerekli dinlenme aralarını vererek bir ritim tutturmaya çalışınız.
  3. Egzersizleri karışık yapma daha zevkli hale getirebilir. Bir ayak geri, bir ayak ileri, yere tek ayakla basma, yere basan ayağı değiştirme, bir sıçrayışta ipi iki defa alttan geçirme gibi değişiklikler yapabilirsiniz. Farklı şekillerde denerken karşılaşacağınız koordinasyon sorunu için biraz sabretmeniz gerekebilir.
  4. Sonuçlarınızı görün. Doğru şekilde ve düzenli devam ederek ip atlarsanız zamanla bel bölgenizde incelme olduğunu göreceksiniz. Koordinasyonunuz geliştikçe kendinize güveniniz artacaktır. Yapılabilecek basit ve kolay egzersizlerden biridir aslında. Atlama ipinin düşük maliyeti ve egzersiz yapmak için az bir yerin yeterli olması avantajlı taraflarıdır.

Barfiks Nasıl Çekilir?

Sponsorlu Bağlantılar

İp Atlayarak Zayıflamaİpuclar

  • Bir atlama ipi alırken, tam orta kısmında durunuz ve koltuk altlarınıza doğru çekiniz. İp tam gerili halde iken koltuk altını birkaç santim geçmesi gerekir.
  • Bu egzersizden daha iyi yararlanmak için çeşitli varyasyonlar da denenebilir. Mesela tek ayak üzerinde sıçrama, koşarak ip atlama ve bir sıçrayışta ipi iki defa alttan geçirme gibi değişiklikler hem egzersizinize renk katacak hem de aldığınız faydayı arttıracaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Basit ve Pratik Kilo Verme Yolları
Tülin şahin zayıflama önerileri
Liposuction Yağ Aldırma
Fazla kilolardan kurtulma yolları
Zayıflamak İsteyenlere Tavsiyeler
9 lu zayıflama çayı şikayet yorumları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.