İştah Kesici Yiyecekler

İştah Kesici özelliğe sahip yiyecekleri bilerek bunları düzenli bir şekilde beslenme programınıza koymanız, her zaman formda kalmanız ve fazla kilolarınızdan kurtulmak için oldukça önemli ve atlanmaması gereken bir durumdur. İçerisinde şeker ve un bulunan gıdalardan mutlaka uzak durulması gerekmektedir. Çünkü bu gıdalar içerdikleri maddeler nedeniyle kişinin hızlı bir şekilde acıkmasına neden olmaktadır. Bunun nedeni ise kan şeker seviyenizle alakalıdır. Şeker ve un içeren besinler diğer yiyeceklere oranla kana daha hızlı bir şekilde karışır ve kan şekerinizi hızlı bir şekilde yükselttiği gibi belli bir süre sonra yine aynı hızda düşürür. Bu fizyolojik durumda sizin acıkmanıza neden olmaktadır. Acıkma hissi ilerleyen dakikalarda midede yanma ve ses çıkmasına kadar neden olabilir. Bu gibi durumlarda atıştırmak için tükettiğiniz besinler ise fazla kilo almanıza sebep olmaktadır. Alınan fazla kiloların dışında kan şekerinin çok hızlı bir şekilde artıp azalması ilerleyen yaşlarda başta kalp damar hastalıkları olmak üzere çeşitli birçok hastalığa neden olabileceği için dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Sponsorlu Bağlantılar

İştah Kesici özelliğe sahip yiyeceklerin başında hiç kuşkusuz içerisinde şeker ve un bulunmayan lif ve protein bakımından zengin yiyecekler gelmektedir. Et, balık, tavuk, süt, yumurta, çeşitli meyve ve sebzeler bu yiyeceklerden sayılmaktadır. En önemli özelliği kan şekerinizin seviyesini bozmaması ve sindirilme süresinin diğer besinlere göre yüksek olmasından dolayı daha geç acıkmanıza neden olmasıdır. İçerisinde un bulunan tatlıları tek başına yememeniz önemlidir. Özellikle ana veya ara öğün atladığınız takdirde atıştırmak amacıyla yediğiniz bu tatlılar çok kısa bir zaman sonra tekrardan acıkmanıza ve bir şeyler yeme ihtiyacınızın doğmasına neden olacaktır. Ani acıkma durumları kilo vermek isteyen ve formunu korumak isteyen kişiler için oldukça önemlidir. Çünkü bu durumda kişi normalde tüketeceği porsiyondan daha fazlasını tüketerek daha fazla yemek yemiş olur. Kilo vermenin altın kuralı ise gün içerisinde tükettiğiniz enerji miktarından daha az kalori içeren gıdaları tüketmektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunun dışında karbonhidrat dengesini koruyabilmekte protein ve kan şekeri seviyesini koruyabilmek kadar önemli ve atlanmaması gereken bir durumdur. Bu yüzden tatlı yiyeceğiniz zaman yemekten sonra tok bir şekilde tüketmenizde yarar vardır. Bu sayede tatlının acıktırma özelliğinin kaybolmasını sağlamış olursunuz. Bunun dışında kendinizde bir takım pratik çözümler üretebilirsiniz. Örneğin bir dilim kek ile birlikte yağ içermeyen bir bardak sütü beraber tükettiğiniz zaman hem tatlı ihtiyacınızı karşılamış olursunuz hem de kan şekeri seviyenizin bozulmamasını sağlarsınız. Vücut içerisinde hızlı bir şekilde kana karışan yiyecekler yağ olarak stoklandığı için kilo almanıza neden olacaktır. Bunu da dikkate almanız önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Çabuk Yağlanmaya Neden Olan Besinlerden Uzak Durun.
Sağlıklı Beslenme Programı Nasıl Olmalıdır
ikballe şifalı bitkiler
Sağlıklı Beslenme Programı
Demir Minerali
Buğday İntoleransı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.