Başarılı Makyajın İncelikleri

Her bayan gün içerisinde bütün gözlerin kendi üzerinde olmasını ister. Bunun için yapacağınız doğal görünümlü fakat etkili bir makyaj yeterlidir. Bu hem kendinize olan güveninizi arttıracaktır hem de bütün bakışların üzerinize odaklanmasına yardımcı olucaktır. Bu makalemizde ufak detay olarak nitelendirebileceğiniz fakat doğru ve etkili bir makyaj için olmazsa olmaz incelikleri bulabilirsiniz.

– Makyaj yapmadan önce cilt tipinize uygun bir temizleyici losyon ile cildinizi temizleyin ve ardından gün içerisinde kaybetmiş olduğu nemi geri kazandırmak için nemlendirici bir krem sürerek iyice yedirin. Ardından makyajın alt yapısını oluşturan ve mutlaka cilt rengine göre seçilmiş olan fondöteni alın bölgesinden çene bölgesine doğru iyice yayarak sürün. Daha başarılı ve kusursuz bir görüntü elde etmek için mümkün olduğu kadar cilt yüzeyinde fondöten ile ince bir tabaka oluşturmaya dikkat etmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

– İnce bir tabaka halinde sürmüş olduğunuz fondöten işleminden sonra cildi biraz daha aydınlık hale getirmek için göz altı bölgesine, burun çevresine, dudakların alt bölümüne yüzünüzün tamamına sürdüğünüz fondötenden iki ton açık olanını uygulayabilirsiniz. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken nokta ise ikinci kere sürmüş olduğunuz açık tondaki fondötenin burun kemiğine ve elmacık kemiklerinin olduğu bölgelere doğru iyice yayılmasıdır. Aksi taktirde topaklanan fondöten parçaları hafif bir parlaklık yerine sanki cildinizin orasında bir iz varmış görüntüsü vericektir. Fondöten sürdükten sonra hala rahatsız olduğunuz akne veya cilt izleri varsa sadece bunların üzerlerine bir miktar kapatıcı sürerek gizlemeyi deneyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

– Fondöteni veya gerekirse kapatıcıyı sürdükten sonra sıra geldi göz makyajına. Göz makyajına başlarken ilk olarak göz farını bir aplikatör vasıtasıyla göz kapaklarınıza uygulayın. Tamamen kendi zevkinize göre istediğiniz yerlerde rengini açabilir istediğiniz yerlerde koyulaştırabilirsiniz. Eğer göz makyajınıza gölge ilave etmek istiyorsanız bunu göz kalemi yardımıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise seçmiş olduğunuz göz kalemi renginin göz farından daha koyu bir tona sahip olmasıdır. Oluşturmuş olduğunuz çizgiyi bir pamuk veya sünger yardımıyla yukarıya doğru dağıttıktan sonra gözünüz gölgeli bir görünüme kavuşucaktır.

– Eğer seyrek miktarda kirpiğiniz varsa ve siz olduğundan daha sık görünmesini istiyorsanız göz bölgesi etrafına yani kirpiklerin dip bölümlerine çizgi çekebilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta çekmiş olduğunuz çizginin çok kalın olmaması gerektiğidir.

– Yüz ve göz makyajının ardından sıra en önemli yer olan dudaklara geldi. Dudaklarınızı dolgun ve çekici göstermek için ilk olarak kullanacağınız rujdan iki ton koyu olan bir kalem ile dudak etrafına bir çerçeve çizin. Ardından dudağınıza ruju sürün. İşlemin daha kalıcı olması için ilk katı sürdükten sonra üzerine pudra döküp ikinci katı sürmek daha faydalı olucaktır. Son olarak alt dudaklarınıza hafif parlatıcı ilave ederek daha seksi bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gözaltı Kırışıklıklarından Nasıl Kurtulabilirim
Yaşa Göre Cilt Bakımı
Açık Yaralar Nasıl Çabuk İyileşir?
BUKLE YAPMANIN SIRLARI
Şeker Kullanarak Ölü Cildi Temizleme
Beyaz Başlı Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.