JOJOBA KIRIŞIKLIK SOLÜSYONU NASIL HAZIRLANIRJojoba Kırışıklık Solüsyonu Nasıl Hazırlanır

Jojoba yağı, doğal yollarla kırışıklıkları azaltmaya ve cildinizi gençleştirmeye yardımcı olan bir solüsyondur. Hazırlamak için 2 oz jojoba yağı ve 25 damla tercih ettiğiniz esansiyel yağlardan bulundurun.

Sponsorlu Bağlantılar

Yapılacak Aşamalar

  1. Esansiyel yağları kendi ihtiyaçlarınıza göre seçiniz. Bunlar arasında cilt gençleştirme ve hücre büyümesini teşvik eden yasemin, mür, havuç tohumu ve helichrysum tercih edebilirsiniz. Yukarıda açıklandığı gibi, jojoba, doğal kırışık giderici bir niteliğe sahiptir.
  2. Hazırladığınız malzemeleri birlikte malzemeleri karıştırın. Yapacağınız karışımın, ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek şekilde bir kombinasyon olmasına özen gösteriniz. Örneğin Helichrysum kendine has özelliklere sahiptir, aynı şekilde lavanta da. Fakat bu ikisi bir araya geldiğinde ise, etkisi çok daha büyük olmaktadır.
  3. Karışımı uygun koşullarda saklayınız. Özellikle hava geçirmez bir kapak ile koyu bir cam şişe içerisinde saklanması önemlidir.
  4. Çözeltiyi cildiniz için herhangi bir alerjik durum oluşturmadığı taktirde günde iki defa (gece ve gündüz veya her ikisinde de) kullanabilirsiniz. Düzenli kullanımınızda cildinizde daha genç bir görünüm kazanacaksınız.

Uyarılar

Sponsorlu Bağlantılar

  • Esansiyel yağların etkilerinin farkında olun. Özellikle hamilelik, baskılanmış bağışıklık veya ilaç kullanım zamanlarında bu tür cilt bakım yağları kullanılmamalıdır. Bebekler ya da çocuklarda ise esansiyel yağların kullanımı profesyonel bir danışmanlık altında olmalıdır.

İhtiyacınız olacak şeyler:

  • Hava geçirmez kapaklı, koyu cam bir şişe,
  • Karıştırma kabı ve
  • Pipet (şişeye çözelti aktarılması için yararlı olabilir)

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Tansiyon
Anjina Riski Taşıyor musunuz? Kimler Risk Altında?
Zona
Bağırsak Kurdu
Ur
Kimler Kan Verebilir / Veremz
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.