JOJOBA YAĞI İLE GÜZELLEŞİN
Jojoba yağı bilinen zeytinyağı , badem yağı, çörek otu yağı, kayısı yağı gibi kozmetik cilt bakım ürünleri arasında yer alan faydalı yağlardandır. Tamamen bitkisel kaynaklı olması ve doğallığı kendinizin daha iyi görünmenizi ve kendinizi daha iyi hissederek, kendinizle barışık olmanızı sağlayacak.

Eğer, pahalı cilt bakım ürünlerine gücünüz yetmiyor, hangi markayı alacağınızda kararsızsanız bu yazıyı gözden geçirmenizde yarar var. İşte size tek marka ve uygun seçim. Hem de bir aktar kadar uzakta.

Sponsorlu Bağlantılar

Jojoba yağı, jojoba adı verilen ve bilimsel adı Simmondsia chinensis olan bitkinin tohumlarından elde edilmektedir. Tohumlar yarı yarıya yağ ihtiva etmektedir. E vitamini bakımından zengin olması cilt dostu bir ürün olmasının temelini teşkil eder.

Jojoba bitkisi hiç su almadan uzun yıllar yaşayabilir, her türlü toprağa uyum sağlayabilir ve stresli doğa koşullarına dayanıklı bir bitkidir. Jojoba yağı, oda sıcaklığında sıvıya dönüşen bir balmumudur. Haricen kullanılan ürün, dhilen kullanılmamalıdır.

FAYDALARI NELERDİR?

 • Deriyi yumuşatır, ipeksi bir görünüm verir.
 • Yüzdeki çizgiler ve kırışıklıklar için birebirdir.
 • Ciltte yeni hücrelerinin oluşumuna katkı sağlar.
 • Akne adı verilen ciltteki iltihaplanmaları giderir.
 • Saç kepeklerini önlemeye yardımcı olur.
 • İltihaplı egzamaların tedavisine yardımcı olur.
 • Selülitlerin giderilmesinde yardımcı tedavi sağlar.
 • Saçlar için ideal kullanımdır. Besler, canlandırır, kırıkları giderir.
 • Güneş yanıklarında fayda sağlar.
 • Yara ve kesiklerde gözle görülebilir iyileşme sağlar.
 • Yapay kalplerde doğal yağlayıcı olarak kullanılır.
 • Ayrıca jojoba yağının iyi bir yağlayıcı olması nedeni ile sanayi gibi birçok alanda değişik amaçlarla da kullanılmaktadır. Konumuz bu alan olmadığı için kısa kestik. Şayet vaktiniz olursa, genel kültür ve ilgi çekici olması nedeni ile incelemenizi öneririz.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  şuana kadar hangi siteye sorduysam cevap alamadım bu yağlar doğal yağlar yani kıllandırma yapar mı vucutta ve yüzde kullanmak istiyorum ama cvp alamadığımdan korkup kullanamıyorum :( biliyorum siz de cvp vermiyceksiniz şansımı denedim işte saygılar,

  Değerli ziyaretçimiz! Bu yağlar tamamen doğal olduğundan dolayı bir yan etki yapmayacaını biliyoruz. Kıllanma mevzuunda ise yeterli bir bilgi mevcut değildir. Yani araştıracağınız kaynaklar kıllanma yaptığına dair bir uyarıda bulunmayacaktır. Bu durumda şöyle düşünebiliriz. “Eğer bu ürünler kıllanma yapsaydı mutlaka birileri şikayette bulunacaktı ve bu şikayetler sonucunda ürünün kıllanma yaptığı kaynaklarda yer alacaktı”
  DİKKAT!!! İnsanların vücutları her maddeye aynı tepkiyi vermiyor. Sizin vücudunuzun bu maddeye karşı nasıl tepki vereceğini kestirmemiz mümkün değildir.

  ebru

  ben jojoba yağını yüzüme kullandım ve yıkadığımda yüzümün tamamında kızarıklık gördüm kaşınma ve yanma oldu . ve halada devam ediyor nasıl gecicek bu ve neden oldu bi fikri olan varmı ?

  Fırat

  ebrucum bence yüzünü yıkama. Kullanırken yağı yüzüne yedir ben öyle yapıyorum

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Naylon Poşetler
Prostat Nedir
Bademcik İltihabı
Kalp Sağlığını Koruyucu Besinler
Yanık Tedavisi
BACAK UYUŞMASI NEDENLERİ NELERDİR
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.