ŞEKİLLİ SAÇLARA SAHİP OLACAĞIM DERKEN SİNÜZİT OLMAYIN
İster erkek  ister kadın herkes güzel görünüşe önem verir ve güzel görünmek ister. Bu, insanın doğasından gelen bir içgüdüdür. Göze hitap eden bir görüntüye sahip olmak için ilk olarak saçlardan başlanır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında saça şekil vermek için kullanılan jöle, dikkat edilmediğinde sağlığı ciddi manada tehdit etmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Jöle kullanılan kişilerde sinüzit hastalığının fazla olduğu, artık, herkes tarafından bilinen bir gerçek. Jöle kullanan kesimin genellikle ergenler olduğu düşünülürse gençlerin birçoğu sinüzit olma riski taşımaktadır. Gençler jöleyi kullanacaklarsa sinüzit tehlikesini bir an olsun akıllarından çıkarmamaları gerekmektedir. Sinüzit ciddi sakıncaları, zonklamaları olan ve tuttuğu kişiye kbuslar yaşatan bir hastalıktır. Bütün bunlara ek olarak da sürekli ve dayanaılmaz baş ağrıları yapmaktadır. Bu nedenle ya dikkat etmeli ya da risleri göze almalısınız.

Sinüzite, jöleye ek olarak başını ıslak tutan, soğuk ve rüzgrdan korumayan, banyo sonrası saçını hemen kurulamayan, terliyken rüzgrda kalan, ıslak saçla dolaşan insanlar da yakalanmaktadır. Özellikle saçların güzel görülmesini ve parlamasını sağlamak amacıyla gençler tarafından kullanılan jöle saçlarda sürekli ıslaklık oluşturduğu için sinüzite yol açıyor. Kış aylarında saçlarına jöle sürerek dışarı çıkanlar sinüzit ve nezle gibi hastalıklara daha fazla yakalanırlar. Bu nedenle soğuk havalarda saçlara jöle sürerek dışarı çıkmak burun içinde enfeksiyon oluşturarak sinüzit gelişimini kolaylaştırır. Önü kesilmeyen sinüzit ise göz ve beyine zarar verebiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
İdrarda Kan Görülmesi
Sık İdrara Çıkma
Otizm Tedavisi
TRİGEMİNAL NEVRALJİ NEDİR?
Bağırsak Tembelliği
Bel Ağrısına Hangi Belirtiler Eşlik Eder?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.