Kadın Sesi Yumurtlama Döneminde Daha Çekici

KADIN SESİ YUMURTLAMA DÖNEMİNDE DAHA ÇEKİCİ

1- Yumurtlama, kadın vücudunun bir sperm hücresi ile birleşip döllenmiş yumurta meydana gelmesi için yumurta salınması sürecidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yumurtlama esnasında meydana gelen önemli bazı şeyler şunlardır:

  • Rahim astarı kalınlaşarak salındıktan sonra rahim zarına yönelen yumurta hücresi için hazırlanır.
  • Bir olgun yumurta yumurtalıktan salındıktan sonra kendisini bekleyen bazı sağlıklı sperm hücreleri vardır umuduyla rahimdeki fallop tüplerine doğru aşağı hareket eder.

Eğer yumurta döllenmezse, çözünür ve kalınlaşmış olan rahim astarı adet süreci ile dökülmeye başlar.

2- Bir kız bebek “oosit” olarak adlandırılan yaklaşık 1 ila 2 milyon olgunlaşmamış yumurta ile doğar. Ergenlik dönemi ile bu yumurtaların yaklaşık yarısı yumurtalıklar tarafından emilir. Diğer yaklaşık 300 ila 500 ü ise hayatları boyunca olgun yumurta haline gelir.

3- Ağızdan alınan doğum kontrol ilaçları, yumurtlama ve döllenme süreçlerini bozarak etkisini gösterir.

Sponsorlu Bağlantılar

Doğum kontrol hapları yumurtlamayı engelleyerek çalışır. Doğum kontrol haplarının içinde bulunan östrojen ve progestin hormonları yumurtalıkların yumurta salmasını önler. Hiç yumurta salınmadığında ise sperm hücrelerinin dölleyebileceği bir yumurta olmaz.  Ağızdan alınan oral kontraseptif ilaçlar yumurta salınımını engelleyerek ve geciktirerek yumurtanın bekleyen sperm hücrelerine ulaşmasını önler.

4- Bir yumurta salındıktan sonra sadece dört ila on iki saat döllenmeyi bekler.

Spermler ise kadın vücudunun içinde üç ile beş gün boyunca canlı şekilde bekleyebilir.

5- Yumurtlama olduğunu öğrenmenin birkaç yolu vardır. Yeni başlayanlar bir yumurtlama takvimi kullanabilir.

Yumurtlama, bir kadının adet döngüsünün 11. ila 14. günü civarında olur. Yani adet görmeye başlamadan yaklaşık iki hafta önce olur. Kadın vücudunda her ay yumurtlamadan önce ve sonra 2 ila 10 gün arasında değişen bir doğurganlık takvimi bulunur.

Yumurtama takvimi ve adet dönemlerini tahmin edebilen ve verilerinizi kayıt altına alabilen birçok internet uygulaması bulmanız mümkündür.

6- Ya da servikal sıvıya bakabilirsiniz. Yumurtlama dönemi yaklaştığında, fallop tüplerinde bekleyen yumurtayı dölleyecek olan spermlerin hızlı ve güvenli geçişini sağlamak üzere mukus üretimi başlar.

Bu sıvı renklidir ve doğurganlık arttıkça renk ve kıvam değişikliğine uğrar. Servikal sıvı olmadığında doğurganlık düşüktür; bulut rengi, krem ​​ya da beyaz renkli olduğunda, ise doğurganlık yüksektir; mukus sıvısı yumurta beyazını andırır gibi olduğunda ise doğurganlık en yüksek düzeydedir.

7- Bazen de yumurtlamanın olduğu hissedilir. Yumurtlama ağrısı olarak bilinen orta düzeydeki ağrı, genellikle adet döngüsünün ortalarında, 14. gün civarında ve yumurtalığın olduğu tarafta oluşur. Bu ağrı foliküllerde (yumurta içeren kese) yırtılma ve yumurta salınması gerçekleştiğinde ortaya çıkar.

Bu ağrı her kadında oluşmaz. Bazılarında ise sadece ara sıra olur.

8- Kadınlarda yaygın olarak “gizil kızışma” ve “gizil ovulasyon” durumları da olduğu kabul edilmektedir.

Kadınlarda yumurtlama döneminde cinsel uyarılma düzeylerinin ve hamile kalma yeteneğinin daha yükseldiği bilinmektedir.

9- Yumurtlama olduğunu ifade eden bazı belirtiler daha vardır. Yumurtlama zamanı kadınların davranışlarında daha çekici olmaları ve daha çekici giyinmeleri gibi değişikler görülür.

Yumurtlama döneminde, kadın bedeni temelde güçlü ve sağlıklı bebek yapma umuduyla sağlıklı ve en erkeksi eşini çekmeye gayret eder. Bunu muhtemelen olabildiğince “kadınca” davranışlar ile yapar.

10- Yumurtlama döneminde kadın sesleri daha yüksek olur. Kadınlar en verimli oldukları zaman bilinçsizce daha yüksek sesle konuşur. Bu durum, ovulasyon ile ilişkili çekicilik ve doğurganlık artışını destekler.

Başka bir deyişle, kadın sesleri onları daha kadınsı ve daha çekici yapmak için daha yüksek çıkar.

11- Çekici görünmek için daha fazla çaba harcarlar.

Yayınlanan bir çalışmada yumurtlama döneminde yakın, kadınlar daha fazla çekici görünmek için daha fazla makyaj kullanır.

12- Ve kadınlar bu dönemde daha cesur giysiler giyerler.

Bunu hem eş çekmek için hem de diğer kadınlara karşı bir rekabet amacıyla yaptıklarına inanılmaktadır.

13- Yürüyüşleri de daha seksidir.

Birleşip çoğalmak üzere partnerini çekmeye çalışma davranışları bir bütün olarak görüldüğünde bu da bunun bir parçasıdır.

14- Yumurtlama dönemindeki kadınlar daha fazla “erkeksi” erkeklere ilgi duyarlar.

Kadınlar bilinçsizce gür sesi ve kare çene yapısı olan, daha erkeksi olduğu düşünülen özelliklerde erkekleri ararlar. Bunlar sağlıklı yavrular yapma planları açısından “gelişimsel istikrar” işaretleridir.

15- Kadınlar aynı zamanda daha simetrik hale gelir.

Özellikle en doğurgan günlerinde parmakları, göğüsleri ve kulaklarının en simetrik halini aldığını çalışmalar göstermektedir. Vücudun daha çekici görünmek için yaptığı bir girişim olduğuna inanılmaktadır.

16- Yumurtlama döneminde koku alma düzeyleri de artar.

Bir araştırmaya göre, yumurtlama dönemindeki kadınlar çok daha hassas koku alma duyusuna sahip olur. Özellikle misk kokusu ve erkek feromon androsteron ve androstenone kokularına karşı daha hassas olurlar. Bu onların belki de potansiyel eşlerini koklayarak bulmalarına yardımcı olabilir.

17- Ve erkekler de aynı şekilde onların kokusuna duyarlı hale gelir. Ovulasyon zamanı kadınlar daha çekici ve doğurgan görünür erkeklere de.

Yapılan bir araştırmada erkeklere tişörtler verilmiştir. Bu tişörtlerin bir kısmı yumurtlama dönemindeki kadınlara ait, diğer kısmı ise bu dönemde olmayan kadınlara ait koku taşıyan tişörtler olmuştur. Elde edilen bulgular, yumurtlama dönemindeki kadınların giydiği tişörtlerin verildiği erkeklerde testosteron düzeylerinin daha yüksek çıktığını göstermiştir. Testosteron seviyelerinin yüksekliği ise erkeklerin bu kadınları daha çekici bulmalarına ve cinsel dürtülerinin artmasına etki etmiştir.

18- Bu durum belki de striptizci kadınların normalden daha fazla para kazanmalarının nedenini açıklıyor olabilir.

New Mexico Üniversitesinde yapılan bir çalışmanın sonuçları da yine şaşırtıcı bulgular içermektedir. Egzotik bisiklet dansçılarının yumurtlama dönemlerinde (doğum kontrol hapları kullanılmadığında) yaklaşık 355 $ olan vardiya başı kazançları, yumurtlama döneminden sonra yaklaşık 260 $ ve adet dönemlerinde ise  185 $’a inmiştir.

Bu sonuçların altında yatan teori, erkeklerin yumurtlama dönemindeki dansçıları daha doğurgan görmeleri ve kokularının onlar üzerinde para harcamaya motive etmesidir.

19- Kadınların en doğurgan oldukları dönemlerde partnerlerini aldatma olasılıkları daha yüksektir.

Partnerlerini sıklıkla aldatan kadınlarla yapılan bir çalışmada, bu aldatmanın en doğurgan oldukları yumurtlama dönemlerinde daha çok olduğu ortaya çıkmıştır.

Kısacası, yumurtlama dönemi kadın vücudunun gizlice hamile kalmaya çalıştığı veya meyilli olduğu bir hafta olarak da görülebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kadınlara Hangi Vitaminler İyi Gelir
Kuru ve Yağlı Ciltler İçin Ev Yapımı Maske
Adet Sancısı Nasıl Azaltılır
Çikolata Kisti (Endometriozis) Tedavisi Nasıl Yapılır?
Yüz Kaslarına Nasıl Egzersiz Yapılır
Adet Dönemi Belirtileri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.