Kadınlarda saç dökülmesi için doğal çözümler

Sağlıklı bir kafa derisi sağlıklı saçlar sağlıklı saçlar ise az dökülen saçlar anlamına gelir. Eğer günde 100 telden fazla saç kaybediyorsanız saç dökülmesi probleminiz var demektir. Normalde her insanın saçı dökülür ve dökülen saçların yerine yenileri gelir. Ancak, yukarıda da belirttiğimiz üzere günde yüz telden fazla saç dökülmesi normal bir dökülme değildir.

Saç dökülmesi; genetik nedenlere bağlı, beslenme, stres, yanlış müdahaleler, kullanılan ilaçlar, uygulanan tedaviler gibi nedenlere bağlı olarak meydana gelmektedir. Yazımızda ısırgan otu yada sarımsak kullanarak nasıl doğal saç dökülmesi karşıtı losyon yapabileceğinizi anlatacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

NOT: Yazımızın sonunda özel uyarılar bölümü var mutlaka okuyarak faydalanınız. İyi okumalar.

Saç Kayıplarına Karşı Isırgan Otu Losyonu:

Bu losyon kafa derisi dolaşımı üzerinde ciddi bir etkisi vardır. Isırgan Losyonu Saç büyümesini teşvik ederek sacın hacim kazanmasına yardımcı olur. Deneyenler üzerinde olumlu sonuçlar alınmış gerçek bir doğal bir saç besleyicidir.

Isırgan Otu Saç Losyonu Nasıl Hazırlanır?

Hazırlanışı adım adım anlatıyorum. Sırasına göre yapıldığında hiçbir sorun olmayacak ve kolaylıkla hazıranacaktır.

 • 1 litre suyu bir tencerede kaynatın. Suyun musluk suyundan olmasına dikkat edin. Musluk suyu serttir ve ısırgan otunun daha iyi demlenmesini sağlar.
 • Kaynar suya 4 yemek kaşığı öğütülmüş ısırgan otu yaprağı koyun ve 10 dakika demlenmesini bekleyin. Öğütülmüş yaprak bulamazsanız. Bir avuç yaprağı göz kararı demleyin.
 • 10 dk dan sonra demlenen ısırgan otunu süzün
 • Süzülmüş losyonu soğuttuktan sonra günde iki kere saçınıza sürün.

Sarımsak Losyonu:

Sponsorlu Bağlantılar

Sarımsağın saç hücrelerini güçlendirdiğini ve deriden saç çıkması için deriyi teşvik ettiğini hepimiz bilmekteyiz. Bu losyonda zeytin yağı sarımsak ve karanfil kullanacağız. Zeytin yağı saçların yağlanmasıne ve sarımsak etken maddesinin deriye daha iyi işlemesine faydası vardır. Sarımsak saçın yeniden çıkmasını teşfik etmektedir. Sanırım karanfili anlatmama gerek yoktur. Sarımsağın kokusunu bilmeyeniniz yoktur.

Hazırlanışı:

 • Bir su bardağı zeytin yağını bir cezvede ısıtalım. Aşırı derecede ısıtmayın. Sarımsaklarımızın pişmesini istemiyoruz.
 • 3-4 diş sarımsağı iyi ce ezelim ve ezilmiş sarımsağı zeytinyağının içerisine katalım.
 • Ardından 2-3 karanfili de cezveye ekleyin ve 1-2 gün demlenmesini bekleyin.
 • Oluşmuş olan bu losyonu saç derinize iyice yedirerek sürün.

NOT: Sarımsak ciddi yanıklara neden olabilmektedir. Vücudunuzun görünmeyen bir yerinde bu losyonu denemeniz gerekir. Eğer vücudunuz alerjik reaksiyon göstermiyorsa losyonu kullanın.

 • Losyonu sürme işlemi tamamlandıktan sonra bir bone yada bir poşet yardımıyla saçınızı kapatın ve 2 saat bekleyin.
 • Daha sonra her zamanki gibi saçınızı yıkayın. Saçınızı yıkarken mutlaka parmak uçlarınızla masaj yaparak yıkayın ki kan dolaşımı daha iyi olsun.
 • Bu uygulamayı haftada iki kere yapmanız daha iyi sonuçlar verecektir.

Önemli Uyarı: Ciltlerin doğal tedaviye vereceği cevap farklı farklıdır. Bir cilt türünde etkili olan bir tedavi şekli diğer bir cilt türünde etkili olmayabilir. Deneme yanılma sayesinde saçlarınıza en uygun olan tedavi şeklini bulabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?
Sağlıklı Cilt İçin Yapılması gerekenler
Doğru Saç Rengi Nasıl Bulunur
MOR HALKALARA DOĞAL ÇÖZÜMLER
Göğüsteki Sivilceler Nasıl Geçer
Yüz İçin Cilt Canlandırma (Yağlı, Hassas, Normal Cilt)
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.