Kadınlarda Sistit
Sistit İdrar kesesinin(mesane) irritable olması yani iltihaplanması sonu oluşan bir enfeksiyon hastalığıdır. Tedavisi şarttır. İhmal edilirse üriner  sisteme yayılabilir.

Sistit en çok kadınlarda görülür ve çok sık karşılaşılan bir rahatsızlıktır. Hayat kalitesinin düşürür. Gece uykularınızı böler ve makat civarında cinsel bölgelerde, kasıklarda ağrıya neden olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sistit neden oluşur Sistitin nedenleri nelerdir
Sistite neden olan şey apış arası, kasıklar makat ve cinsel bölgelerde  bulunan bakterilerin idrar yollarını geçerek mesaneye ulaşması ve mesaneden dışarı atılamamasından kaynaklanır.  Tek eşle evlilik, çeşitli korunma yöntemleri genel hijyen cinsel hijyen sistit oluşumunu engeller.  En temel sistit nedeni koli basilidir. Koli basili cinsel ilişki ile de bulaşabilir.

Sistit belirtileri nelerdir

  • İdrara sık çıkma
  • İdrarını yaptığı halde işeme isteğinin geçmemesi
  • Ağrı
  • Zaman zaman ateş
  • Zaman zaman terleme
  • Kusma ve bulantı
  • İdrar renginin değişmesi

Sistit Tedavisi
Sistit tedavileri antibiyotiklerle yapılır. Sistit tedavisine başlanmadan önce idrar testi yapılmalıdır ve ona uygun antibiyotik  kullanılmalıdır. Antibiyotik kullanımı bazen sistit geçirmeyebilir bu yanlış antibiyotik seçiminden kaynaklanmaktadır. Böyle durumlarda testler tekrarlanmalı ve tekrar farklı bir antibiyotiğe geçilmelidir. Kronik durumlarda Sistitin tedavisi uzayabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Vajina Ağrısı
Şiddetli Adet Kanamaları
Adet Öncesi Şişme ve Hassasiyet
Menopoz
Düzensiz Kanama
Hamilelikte Kasık Ağrısı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.